Tłumy wiernych na procesji Bożego Ciała w Kartuzach

czwartek, 15 czerwca 2017 r., 13:54
fot. MD-Z

Wierni w całej Polsce wyszli w czwartek na ulice miast i wsi dając świadectwo swej wiary. W Kościele Katolickim sześćdziesiąt dni po Wielkanocy obchodzona jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W procesji w Kartuzach wzięło udział kilka tysięcy osób z trzech parafii - Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, św. Kazimierza i św. Wojciecha.

Boże Ciało jest dniem uroczystego wyznania wiary Kościoła w eucharystyczną obecność Jezusa pod postacią chleba i wina. Dla wiernych to szczególna okazja do publicznego uczczenia Najświętszego Sakramentu.

W Kartuzach procesja Bożego Ciała rozpoczęła się w kościele św. Wojciecha. Wierni przeszli ulicami Piłsudskiego, Gdańską, Parkową i Klasztorną.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.