Żukowo. Gminny Festiwal Młodzieży integrował licealistów i uczniów gimnazjów

czwartek, 15 czerwca 2017 r., 20:41
fot. Longina Templin

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących po raz jedenasty zorganizował Gminny Festiwal Młodzieży. Z zaproszenia skorzystali gimnazjaliści z Chwaszczyna, Leźna, Przyjaźni i Żukowa. W czterogodzinnej imprezie towarzyszyła im reprezentacja gospodarzy. W tym roku hasłem przewodnim był sport. Szkoły otrzymały nagrody, a wszystkich uczestników obdarowano upominkami.

Uczestnicy wzięli udział w pięciu konkurencjach - rysunki, układanki - rozsypani, kwiz o sporcie, kalambury i konkurencje sportowe.

Ponadto w programie były występy artystyczne. Oklaski zbierało Trio mundurowe składające się z licealistów, a gimnazjalistów reprezentowały wokalistki - Natalia Durkiewicz z Żukowa, Kinga Kirko z Leźna i zespół taneczny z Przyjaźni, który wykonał belgijkę i taniec współczesny.

Rywalizację drużyn rozpoczęto kalamburami z pytaniem: zgadnij co to. Pozornie prosta gra słów okazała się niełatwym zadaniem do wykonania. W tej rozgrywce najlepiej poradzili sobie żukowscy gimnazjaliści.

Kolejnym zadaniem było ułożenie puzzli z rysunków przygotowanych wcześniej. Wszyscy mieli tę samą ilość kawałków, ale każda drużyna tworzyła inny rodzaj boisk. "Ściąganie" więc nie wchodziło w grę. Cóż warte jest jednak boisko bez piłki. Należało więc ją narysować i to jak największą.

W kwizie sportowym były m. in. takie pytania jak: ile w przybliżeniu wynosi dystans maratonu, jakie dyscypliny sportu obejmuje triathlon, czy w jakiej dyscyplinie sportu rywalizuje Tomasz Majewski?

Sporo czasu zajęło młodzieży ułożenie rozsypanki. Z 17 wyrazów miały powstać wiersze tematycznie związane ze sportem.

Ostatnia konkurencja to ćwiczenia sprawnościowe, w tym bieg na czas z piłką pingpongową na łyżeczce.

Gabriela Kowalska wręczyła szkołom nagrody, a wszystkim uczestnikom upominki.

Festiwal prowadził Robert Redlicki.

- Celem imprezy jest to, żeby gimnazjaliści zintegrowali się między sobą. Nie ma zbyt wielu okazji, by mogli razem coś przedsięwziąć. Ważna jest także integracja z naszą młodzieżą. Nasi goście mogą przy tej okazji zobaczyć naszą szkołę. Zawsze proponujemy jakąś myśl przewodnią, w tym roku wybraliśmy sport. Pomysł podsunęli nauczyciele gimnazjów. Chodziło to, aby formuła była bardziej niż w latach poprzednich rozrywkowa, nastawiona na gry zręcznościowe i sprawnościowe - powiedziała nam Magdalena Rotter, zastępczyni dyrektorki ZSZiO w Żukowie.

Po podsumowaniu zdobytych punktów kolejność uzyskanych miejsc przedstawia się następująco:

Kategoria rysunki
I miejsce ZSZiO Żukowo
II miejsce Leźno
III miejsce Chwaszczyno
IV miejsce Żukowo
V miejsce Przyjaźń

Kategoria kwiz o sporcie
I miejsce Przyjaźń i Leźno
II miejsce ZSZiO, Żukowo i Chwaszczyno

Kategoria kalambury
I miejsce Żukowo
II miejsce Przyjaźń
III miejsce Leżno
IV Chwaszczyno
V miejsce ZSZiO

Kategoria układanki - rozsypanki
I miejsce Żukowo
II miejsce Leźno
III miejsce Przyjaźń
IV miejsce ZSZiO
V miejsce - Chwaszczyno

Konkurencje sportowe
I miejsce Chwaszczyno
II miejsce Leźno
III miejsce Przyjaźń
IV miejsce ZSZiO i Żukowo

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.