Warzenko. Jubileuszowy piknik rodzinny z atrakcjami dla uczestników w każdym wieku

niedziela, 18 czerwca 2017 r., 21:15
fot. Longina Templin

Piknik zorganizowano po raz piąty. W tegorocznym programie czterogodzinnej imprezy były propozycje zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Najmłodsi mogli cieszyć się udziałem w wielu konkursach, które kończyły się słodkimi nagrodami. Mogły też bez limitu korzystać z karuzeli i dmuchanej zjeżdżalni. Strażacy prezentowali sprzęt pożarniczy, a panie z KGW zadbały o słodki poczęstunek.

- Przygotowania trwały około półtora miesiąca. Trzeba było ustalić program imprezy i zaprosić osoby, które go wypełnią. Jako członkinie KGW przygotowałyśmy ciasta, które każdy może skosztować. Nagrody na konkursy zdobyłyśmy od wielu sponsorów. Dzieci mogą też poczęstować się napojami, sokami i lodami. Dzisiejszy piknik połączyliśmy z Dniem Dziecka, ponieważ nie udało się tego zrobić w terminie - oznajmiła Aneta Czajkowska, członkini miejscowego KGW .

Długa była lista konkursów dla dzieci i całych rodzin. Uczestników konkursu malowania rękami rysunków tematycznie związanych z piknikiem czeka nie lada gratka. Wójt Andrzej Wyrzykowski obiecał, że milusińscy w nagrodę pojadę na wycieczkę. Oferowano grę w kości, skrzynkową sztafetę, jazdę na nartach po trawie i konkurencję pn. lanie wody do rury.

Jakub Kobiela i Ryszard Pysznik, druhowie z OSP w Tokarach pokazali najmłodszym jak korzystać z pistoletu do podawania prądu wody. Najbardziej zainteresowane "zawodami" były dziewczynki.

Akcentem sportowym był mecz drużyny sołtysa kontra ekipa KGW. Rozgrywki zakończyły się zwycięstwem siatkarzy sołtysa (2:0).

- Po raz pierwszy piknik nie zrobiliśmy na boisku, ale na terenie Ośrodka Szkoleniowo - Wypoczynkowego. Jest tutaj zdecydowanie większa przestrzeń, a to daje możliwość rozmieszczenia większej ilości urządzeń. Swoją cegiełkę dorzucił też wójt Andrzej Wyrzykowski, który użyczył naszym dzieciom karuzelę i dmuchany zamek, a to dla nich wielka frajda - powiedział sołtys Tadeusz Skrzyński .

- Co się tyczy urządzeń, możemy pochwalić się nowym sprzętem do fitnessu, który zamontowany jest na boisku. Podziękowania za to należą się przodkowskiemu samorządowi - dodał nasz rozmówca.
Organizatorami pikniku był sołtys, Rada Solecka i KGW.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.