Miechucino. IX Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych

poniedziałek, 19 czerwca 2017 r., 11:18
fot. nadesłane/WTZ Chmielno

W Zespole Szkół w Miechucinie odbyła się IX Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych województwa Pomorskiego. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 112 zawodników, reprezentujących 14 drużyn. W tym roku zwycięstwo odniósł WTZ Bytów. W zawodach brać udział mogły wszystkie chętne niepełnosprawne osoby. Celem olimpiady było upowszechnianie sportu i rekreacji wśród osób niepełnosprawnych, poprzez udział w rywalizacji sportowej.

W zawodach uczestniczyło łącznie 112 zawodników, z 14 drużyn. Celem olimpiady było upowszechnianie sportu i rekreacji wśród osób niepełnosprawnych, poprzez udział w rywalizacji sportowej. Rozgrywki toczyły się w przyjaznej atmosferze, pomimo niesprzyjających warunków pogodowych. Zawodnicy zmierzyli się z następującymi konkurencjami - torem przeszkód, trójbojem rzutowym, wielobojem sportowym, a także grą zespołową w dwa ognie. Po zaciętej rywalizacji zwycięstwo odniósł WTZ Bytów, który pokonał WTZ Brusy oraz WTZ Ryjewo.

Zwycięskie zespoły otrzymały puchary, nagrody rzeczowe i pamiątkowe medale. Dodatkową atrakcją przygotowaną dla uczestników olimpiady był pokaz łucznictwa sportowego przygotowany przez mistrza Polski osób niepełnosprawnych, Leszka Słomińskiego z Kościerzyny.

Impreza odbyła się pod patronatem wójta Gminy Chmielno - Jerzego Grzegorzewskiego. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Żagiel" oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Chmielnie. Serdeczne podziękowania należą się kadrze oraz uczniom Zespołu Szkół w Miechucinie za pomoc w organizacji olimpiady.

Oprac. Weronika Koszałka
Info: WTZ Chmielno

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.