Nietrzeźwi i z zakazem za kierownicą - długi weekend na drogach powiatu kartuskiego

poniedziałek, 19 czerwca 2017 r., 12:02
fot. nadesłane

Podczas długiego czerwcowego weekendu policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego troje nietrzeźwych kierowców i dwie osoby, które wsiadły za kółko mimo zakazu prowadzenia pojazdów i wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień.

W nocy z piątku na sobotę, 17 czerwca około godziny drugiej w Babim Dole policjanci z Żukowa zatrzymali 20-letniego mężczyznę, kierował pojazdem marki mercedes. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma on w organizmie blisko promil alkoholu. Niemal w tym samym czasie funkcjonariusze zatrzymali kolejnego amatora jazdy na podwójnym gazie. W Kiełpinie 19-latek kierował fordem transitem mając w organizmie prawie promil alkoholu.

W sobotę o godz. 23. 35 na ul. Lęborskiej w Sierakowicach policjanci zatrzymali z kolei 22-letniego mężczyznę kierującego Alfa Romeo pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień.

W nocy z soboty na niedziele, 18 czerwca o godz. 4.30 w Kiełpinie na ul. Kolejowej policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę kierującego busem marki volkswagen. Okazało się, że ma 2,2 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielne popołudnie, około godz. 15.30 w Kartuzach na ul. 3 Maja policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który kierował vw golfem pomimo zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązującym do 15 lipca 2017 r.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego.

Warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.