Pięć wypadków na drogach w Kartuskiem w długi weekend. Jedna ofiara śmiertelna

poniedziałek, 19 czerwca 2017 r., 12:36
fot. archiwum

Od czwartku na drogach powiatu kartuskiego doszło do pięciu wypadków, aż trzy z nich miały miejsce w sobotę. W zdarzeniach ucierpiało łącznie pięć osób, wszystkie przewieziono do szpitala. Rowerzysta, którego samochód potrącił w piątek w Glinczu zmarł w niedzielę.

Do pierwszego z wypadków doszło w czwartek około godz. 18.15 w Połęczynie.

- Kierujący Oplem Vivaro 35-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego jadąc od strony Egiertowa w kierunku Nowej Karczmy z niewyjaśnionych dotąd przyczyn stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył prawym bokiem auta w drzewo. Został przetransportowany do szpitala - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Do kolejnego zdarzenia doszło w piątkowe przedpołudnie na drodze krajowej nr 20 w Glinczu. Samochód marki Renault Clio potrącił 75-letniego mężczyznę jadącego rowerem. Mężczyzna z licznymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala helikopterem LPR. Jak poinformowała Jarosława Krefta, obrażenia jakich doznał były zbyt poważne. Niestety mężczyzna zmarł w niedzielę.

Przy kolejnym wypadku służby interweniowały w sobotę o godz. 11.10 w Wyczechowie. Kierujący Scanią z naczepą 26-letni mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki renault. Kierował nim 30-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego, który podróżował wraz 33-letnią kobietą w ciąży, również mieszkanką powiatu gdańskiego. 33-latkę przewieziono do szpitala z podejrzeniem urazu kręgosłupa.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w sobotę przed godz. 13 w Przodkowie. kierujący volkswagenem golfem 65-letni mężczyzna jadąc z Pomieczyna w kierunku Przodkowa z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo. Doznał poważnego urazu twarzoczaszki, helikopterem przewieziono go do szpitala.

Do ostatniego wypadku doszło tego samego dnia przed godz. 20 w Borkowie na ul. Kartuskiej. 35-letnia mieszkanka powiatu kartuskiego kierująca peugeotem z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu, a następnie do rowu. Z ogólnymi potłuczeniami ciała przetransportowano ją do szpitala.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.