Europa jest ich szansą - podsumowano zagraniczne staże uczniów ze "Wzgórza"

wtorek, 20 czerwca 2017 r., 14:40
fot. nadesłane/ZSZiO w Kartuzach

W piątek, 9 czerwca w auli Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach odbyło się spotkanie podsumowujące realizację zadania "Europa naszą szansą- staże zagraniczne techników z kartuskiego Wzgórza". Podczas spotkania przedstawiono podjęte działania w ramach projektu, a jego uczestnikom wręczono certyfikaty.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kartuskiego, dyrektorzy szkół, oddelegowani nauczyciele, doradcy zawodowi i uczniowie. Przedstawiciele ZSZiO w Żukowie przedstawili prezentacje dotyczącą realizacji projektu praktyk zagranicznych w ich placówce. Ponadto Piotr Lewna przedstawił wykład " Jak skutecznie tworzyć markę osobistą?", a Agnieszka Landowska przeprowadziła krótka sesję coachingową na temat: "Motywacji w rozwoju edukacyjno-zawodowym".

Jak wiadomo, od 2009 roku Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach realizuje projekty staży zagranicznych dla swoich uczniów. Beneficjentami tego projektu było 60 uczniów z III klas Technikum oraz z Zasadniczej Szkoły Zawodowej. We wrześniu ubiegłego roku dziesięcioro uczniów z Technikum Handlowego i dwie osoby z Zasadniczej Szkoły Zawodowej pojechały pod opieką Klaudii Kamińskiej - Zwara do Bergerac, we Francji.

W październiku 2016 roku, 16 uczniów z Technikum Informatycznego pojechało do Portsmouth, w Anglii, pod opieką Sylwii Klaman i Iwony Cyrockiej. W marcu 2017 pod opieką Magdaleny Fryt i Andrzeja Klinkosza, swój staż w Bristolu odbyło 16 uczniów z Technikum Ekonomicznego. Na przełomie marca i kwietnia, 2017 swój staż pod opieką Sylwii Klaman i Iwony Cyrockiej w Bristolu odbyło 16 uczniów z Technikum Organizacji Reklamy.

nadesłane/Magdalena Fryt/ZSZiO Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.