Zranił brata nożem. Został zatrzymany i trafił do aresztu

środa, 21 czerwca 2017 r., 13:53
fot. internet/KPP Kartuzy

Kara nawet trzech lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi zatrzymanemu w niedzielę przez kartuskich policjantów. Mężczyzna podczas kłótni groził nożem i zranił swojego 22-letniego brata. Nastolatek najbliższe trzy miesiące spędzi w policyjnym areszcie.

O sprawie informowaliśmy w poniedziałek. Z uzyskanych przez nas wstępnie informacji wynikało, że mężczyzna biegał z nożem po promenadzie, czym wzbudził zaniepokojenie mieszkańców.

- Możliwe, że mężczyzna był widziany z nożem na promenadzie. Ma specyficzny sposób chodzenia stąd mogło się wydawać, że macha nożem, takiej sytuacji jednak nie było - wyjaśnia Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Jak informuje policja, w niedzielę 22-letni mężczyzna powiadomił funkcjonariuszy, że dzień wcześniej do jego mieszkania przyszedł jego brat, pokłócił się z nim i w trakcie awantury groził mu, zranił nożem w rękę, po czym uciekł.

Dyżurny przekazał informacje patrolom tak, by w razie napotkania zatrzymać 19-latka. Kilka godzin po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny otrzymał telefon od zgłaszającego, ze jego brat ponownie przyszedł do niego, awanturuje się i znów grozi mu nożem. Na miejsce natychmiast pojechał patrol policji.

Policjanci szybko ustalili kim jest mężczyzna podejrzewany o to przestępstwo i zatrzymali go chwilę po zdarzeniu w mieszkaniu jego znajomej. Funkcjonariusze zabezpieczyli też nóż kuchenny z około 30 cm ostrzem, którym prawdopodobnie się posłużył.

19-latek trafił do policyjnego aresztu. We wtorek śledczy przedstawili mu sześć zarzutów. W środę rano mężczyzna został doprowadzony do sądu, który przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Jeszcze w środę mężczyzna ma trafić do aresztu.

MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.