Kartuzy. Poznaliśmy laureatów konkursu Piękna Wieś. Mirachowo najładniejsze

środa, 21 czerwca 2017 r., 16:12
fot. MD-Z

Zagroda Lucyny Dąbrowskiej z Brodnicy Górnej i wieś Mirachowo to tegoroczni laureaci konkursu "Piękna Wieś Pomorska" w gminie Kartuzy. Zwycięzcy będą reprezentować gminę w etapie powiatowym.

Podczas środowej sesji ogłoszono wyniki gminnego etapu tegorocznego konkursu "Piękna Wieś Pomorska". Jego główną ideą jest ochrona i poprawa wartości krajobrazu przyrodniczego oraz kulturowego pomorskich wsi, a także jakości życia tam oraz podniesienie atrakcyjności wypoczynkowej obszarów wiejskich, aktywizacja i integracja społeczności lokalnej.

Konkurs ma również promować aktywny udział społeczności obszarów wiejskich w zrównoważonym rozwoju swojego otoczenia i poprawie jego estetyki, a także przyczynić się do identyfikacji i analizy możliwych do przeniesienia dobrych praktyk w zakresie rozwoju obszarów wiejskich.

W tym roku po raz kolejny tytuł najładniejszej wsi zdobyło Mirachowo, a kategorii zagroda I miejsce zdobyła natomiast Lucyna Dąbrowska.

- Nasze wsie są coraz piękniejsze. I za to należą się ogromne podziękowania wszystkim mieszkańcom poszczególnych sołectw, bo takie wyniki to nie tylko praca rad sołeckich i sołtysów, ale też wszystkich mieszkańców - mówił burmistrz Mieczysław Gołuński, burmistrz Kartuz.

Wyniki konkursu w kategorii "Zagroda":

I miejsce - Lucyna Dąbrowska
II miejsce - Urszula i Andrzej Lemanowie
III miejsce - Renata i Wojciech Mamelscy

Wyniki konkursu w kategorii "Wieś":

I miejsce - Mirachowo
II miejsce - Kiełpino
III miejsce - Brodnica Górna

Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować gminę Kartuzy w powiatowym etapie konkursu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.