Można inaczej - piknik osób niepełnosprawnych w Bębnach

piątek, 23 czerwca 2017 r., 09:52
fot. nadesłane/Stefan Karcz

13 czerwca Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice w ramach zadania publicznego pt. "Można inaczej" zorganizowało piknik dla osób niepełnosprawnych i wszystkich tych, którzy pragną być razem, wspólnie się integrować i być nie tylko w dobrych chwilach, ale i wtedy jak trzeba również pomóc. Piknik odbył się na terenie gospodarstwa Lucyny i Sławomira Keller w Mściszewicach-Bębny.

Na piknik przyjechało około 80 wychowanków -osób niepełnosprawnych i ich opiekunowie z trzech Ośrodków Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczych (OREW) w Pierszczewie i Strzepczu, Ośrodka Rewalidacyjno Wychowawczego (ORW) w Szklanej oraz 40 osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół w Mściszewicach im. Jana Pawła II.

W czasie pikniku uczniowie z ww ośrodków przedstawili różnego rodzaju teatrzyki i przedstawienia połączone z wesołą wspólną zabawą taneczną, zaś uczniowie z Zespołu Szkół w Mściszewicach umilili spotkanie śpiewem pod przewodnictwem Edmunda Gall. Pedagodzy szkolni przeprowadzili konkursy na wesoło gdzie zwycięzcami okazały się osoby niepełnosprawne w rywalizacji z uczniami Zespołu Szkół w Mściszewicach.

Zaproszeni goście, wójt gminy Sulęczyno Bernard Grucza, Alicja Cieślak i Natalia Litwin zw Starostwa Powiatowego w Kartuzach, Renata Węsierska dyrektor miejscowej szkoły, dyrektor GOK-u w Sulęczynie Zbigniew Zarzycki oraz sołtys Mściszewic Maria Stencel, wręczyli nagrody wszystkim uczestnikom oraz pamiątkowe upominki z logo gminy, powiatu i stowarzyszenia.

Piknik odbył się w bardzo miłej atmosferze przy muzyce, tańcach i nieco pochmurnej pogodzie co w żaden sposób nikomu nie przeszkadzało się wspólnie bawić i radośnie spędzić czas w miłej atmosferze.

Piknik mógł się odbyć dzięki finansowym grantom ze Starostwa Powiatowego w Kartuzach i gminy Sulęczyno.

nadesłane/ Stefan Karcz, Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Mściszewice

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.