Pylony reklamowe - gdzie warto je wykonać?

piątek, 23 czerwca 2017 r., 12:11
fot. nadesłane

Wśród dostępnych na rynku, różnego rodzaju nośników treści o charakterze informacyjnym, promocyjnym i reklamowym, znaleźć można stosowane powszechnie nośniki, takie jak na przykład kasetony reklamowe, billboardy reklamowe oraz inne podobne formy, które z łatwością rozpozna i nazwie przeciętna osoba nie posiadająca specjalistycznej wiedzy z zakresu marketingu i reklamy.

Inne z kolei, choć stosowane powszechnie, cieszą się mniejszą popularnością i nie są tak rozpoznawalne. Do drugiej z opisywanych grup zaliczyć można bez wątpienia pylony reklamowe, wykorzystywane w wielu branżach i sektorach gospodarki, aczkolwiek nieczęsto kojarzone przez odbiorców z tą właśnie nazwą formy reklamy.

Czym tak właściwie są pylony reklamowe? Są to specjalnie w tym celu wykonywane konstrukcje, składające się w przeważającej większości przypadków z konstrukcji szkieletowej (wykonanej z różnego rodzaju metali lub tworzyw sztucznych) oraz przymocowywanego do konstrukcji tej lica, na którym umieszczane są dopiero treści o charakterze informacyjnym, reklamowym lub promocyjnym.

Charakterystyczną cechą tych opisywanych nośników treści reklamowych jest ich rozmiar. W zależności od zastosowania mogą mieć one nawet do kilku metrów wysokości. Konstrukcje, na których montowane jest lico, przytwierdzane są w sposób trwały do podłoża, co uniemożliwia uszkodzenie reklamy na skutek silniejszego wiatru lub innych anomalii pogodowych. Pylony należą do nośników reklamowych wykorzystywanych przede wszystkim na cele zewnętrzne, aczkolwiek w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z nich także w warunkach zamkniętych, wymieniając tu chociażby możliwe zastosowania w centrach i galeriach handlowych oraz halach, magazynach i innego rodzaju obiektach ekspozycyjnych.

Najbardziej charakterystyczne dla przeciętnego odbiorcy są jednakże pylony wykorzystywane w przemyśle paliwowym. To właśnie one stanowią wyposażenie prawie każdej stacji benzynowej, a ich zadaniem jest informowanie kierowców o aktualnych cenach paliwa obowiązujących na danej stacji. Wykorzystywana w tym celu konstrukcja pozwala na proste i szybkie zmienianie treści (cen paliw) lub też montowanie modułów elektronicznych, sterowanych przy pomocy urządzeń komputerowych.

Zdecydowana większość firm działających w branży reklamowej posiada w swojej ofercie usługi związane z wykonaniem pylonów reklamowych. W wielu przypadkach korzystają one z gotowych rozwiązań konstrukcyjnych, oferowanych przez wiodących na rynku producentów i dystrybutorów, ograniczając swoją pracę do stworzenia lica, na którym umieszczony zostanie nadruk reklamowy oraz zamontowania pylonu w miejscu wskazanym prze zamawiającego. Decydując się na skorzystanie z usługi jednego z dostępnych na rynku przedsiębiorców, warto sprawdzić poprzednie realizacje, w wykonaniu których brał udział, a także zasięgnąć opinii dotychczasowych jego zleceniodawców. W taki też sposób ograniczymy znacznie możliwość wyboru nierzetelnego wykonawcy, który mógłby wadliwie zrealizować powierzone mu zamówienie.

Zobacz pylony reklamowe na kasetony-reklamowe.com

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.