Wakacje 2017. Sprawdź, jakie gwiazdy wystąpią na imprezach w powiecie tego lata

piątek, 23 czerwca 2017 r., 17:42
fot. archiwum/MSz

Margaret, Sarsa, Ania Wyszkoni, Patrycja Markowska, Mesayah, De Mono, Mietek Szcześcinak, Julia Marcell, Ewa Bem - to niektóre z gwiazd, które tego lata usłyszymy na imprezach organizowanych w powiecie kartuskim. Zapoznaj się z naszym kalendarium, sprawdź, kiedy wystąpią twoje ulubione gwiazdy i zaplanuj czas na zabawę.

24 czerwca. Żukowo. Sobótki

Odbywające się od żukowskie obchody Nocy Świętojańskiej rokrocznie przyciągają do parku nad Jeziorkiem tłumy. Gwiazdami tegorocznych sobótek w Żukowie będą Halina Mlynkova, a także Mateusz Ziółko, Liber i Aleksandra Nizio.

30 czerwca - 1 lipca. Mirachowo. Blues w Leśniczówce

Już po raz jedenasty Bractwo Bluesowe Blue Note zaprasza na jeden z najbardziej klimatycznych festiwali na Kaszubach. Blues w Leśniczówce w tym roku odbędzie się 30 czerwca i 1 lipca. W piątek wystąpią Mr.Big Jack, Blues Junkers, Gruff oraz Dave Fields Band (USA). W sobotę natomiast Makar & Children of The Corn, Bracia i Siostry, Pokój Numer 3 oraz Jan Gałach & Friends Tribute to The Allman Brothers Band. Nowością na festiwalu jest bluesowe śniadanie. 1 lipca, w sobotnie przedpołudnie, organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników festiwalu do Kartuz. W Pubie Pod Orłem o godzinie 10.00 zagrają Natalia, Piotr i Darek - muzycy, którzy jako Young & Zgreds, przez wiele lat współtworzyli "Blues w Leśniczówce".

1 lipca. Złota Góra. Truskawkobranie

Tegoroczne Truskawkobranie odbędzie się wyjątkowo 1 lipca imprezę uświetnią Michał Szpak, Fancy i Sound’n’Grace. Sound’n’Grace to polski chór, wykonujący muzykę gospel, soul, R&B i funk. Za sprawą takich hitów jak "Dach" czy "Możesz wszystko" grupa zyskała setki fanów w całej Polsce. Michał Szpak to charyzmatyczny artysta, finalista programu X Factor, w ubiegłym roku reprezentował Polskę na Eurowizji. To jedna z najbardziej charakterystycznych postaci wśród młodych polskich artystów. Fancy to gwiazda lat 80. i 90. Niemiecki piosenkarz zasłynął takimi przebojami jak "Slice Me Nice" czy "Flames of Love".

2 lipca. Przodkowo. Piknik Rodzinny

Na początku lipca w Przodkowie tradycyjnie odbędzie się Piknik Rodzinny. Jego gwiazdami w tym roku będą wykonawcy muzyki disco polo - Soleo i Bobi. Bobi ma na swoim koncie takie przeboje jak "Najpiękniejsze oczy", "Noce Gorące" czy "Dziewczyna taka jak ta", "Pożądaj całuj", "Zimne noce", "Jesteś ideałem", "Halo halo" czy "Ela Ela".

2-30 lipca. Żukowo. Żukowskie Lato Muzyczne

W ramach Żukowskiego Lata w tym roku odbędzie się pięć koncertów. Cykl rozpocznie się 2 lipca od koncertu Berlin Guitar Quartet, w międzynarodowym składzie wystąpią Shterion Urumov (Bułgaria), Hung Nguyen Duc (Wietnam), Vitaliy Shal (Kazachstan) i Tomasz Fiedorowicz (Polska). Podczas koncertu 9 lipca usłyszymy piosenki Anny German w wykonaniu Anny Federowicz i Tomasza Stroynowskiego. 16 lipca na placu przy żukowskim kościele rozbrzmieje z kolei muzyka bałkańska i klezmerska. Wystąpi tam grupa Labour Project. Koncert 23 lipca będzie podróżą do świata operetki i musicalu. Wystąpią tam Magdalena Witczak - sopran, Piotr Macalak - bas, prowadzenie, zespół instrumentalny Cappelli Gedanensis: Alicja Różycka - wiolonczela, Julia Ziętek - skrzypce, Dawid Głowacki - klarnet, Paulina Leda - pianino. Na zakończenie cyklu, 30 lipca wystąpi Jan Konop Band ze swingowymi przebojami Franka Sinatry i Elli Fitzgerald.

8 lipca. Chmielno. Festiwal Truskawek Kaszubskich

W Chmielnie 8 lipca odbędzie się druga edycja Festiwalu Truskawek Kaszubskich. Podczas imprezy, której główną bohaterką będzie kaszubska malena skosztować będzie można różnego typu specjałów z truskawkami. Imprezie towarzyszyć będą liczne konkursy oraz wybory Truskawkowej Miss. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Lecimy, wykonawca muzyki disco polo.

8-9 lipca. Kartuzy. Dni Powiatu Kartuskiego

Gospodarzem tegorocznej imprezy organizowanej przez starostwo powiatowe będą Kartuzy. Pierwszego dnia imprezy na scenie w Parku Solidarności usłyszymy Klenczon Projekt z przebojami Czerwonych Gitar, Agatę Sobocińską, Sarsę i Patrycję Markowską. Z kolei 9 lipca wystąpią Majestic, Jan Konop Big Band z programem Tribute to Ella Fitzgerald oraz Ania Wyszkoni z koncertem z okazji 20-lecia działalności artystycznej.

14 lipca. Ostrzyce. IV Kaszubski Przegląd Zespołów Weselnych "Wieselné Granié"

W Ostrzycach już po raz czwarty odbędzie się przegląd zespołów weselnych. Dla narzeczonych planujących przyjęcia weselne to okazja, by posłuchać zespołów z regionu i wybrać ten, który uświetni jeden z najpiękniejszych dni ich życia.

15 lipca. Sierakowice. XIV Festiwal Kultury Łowieckiej Knieja 2017

Sierakowice po raz czternasty zapraszają na Festiwal Kultury Łowieckiej, który równolegle będzie się odbywał również w Ostrzycach. Podczas imprezy w sierakowickim Amfiteatrze Szerokowidze wystąpią m.in. zespoły folklorystyczne i myśliwskie. Gwiazdą wieczoru będzie Margaret.

15 lipca. Przyjaźń. Festyn Przyjaźni

Na festynie w Przyjaźni wystąpią: Szymon Wydra, After Party, Veegas, Diadem, Marcin Siegieńczuk, Bliza, Joanna Sakr. Grupa After Party zaserwuje takie hity jak "Nie daj życiu się", "Bujaj się", "Tylko ona jedyna" czy "Ona lubi pomarańcze". Szymon Wydra wraz z Carpe Diem ma na swoim koncie takie przeboje jak "Życie jak poemat", "Warto wierzyć" czy "Jak ja jej to powiem". Marcin Siegieńczuk to artysta disco polo, twórca przebojów "Sasiadka", "Ciała do ciała" czy "Żebyś ty wiedziała", a zespół Veegas - "Plastikowa Biedronka".

22-23 lipca. Kartuzy. Jarmark Kaszubski

Podczas tegorocznego Jarmarku Kaszubskiego wystąpią Mirami, Kabaret Jurki i Mesajah. Pierwszego dnia imprezy wystąpi Mirami, wokalistka, która jest autorką hitu "Seksualna niebezpieczna". Drugiego dnia wystąpi Kabaret Jurki i Mesajah - gwiazda muzyki reggae. Artysta ma na swoim koncie takie przeboje jak "Lepsza połowa", "Każdego dnia", "Babilon" czy "Ładna i cwana".

22 lipca. Chmielno. Chillout Fest

Na plaży w Chmielnie, 23 lipca odbędzie się druga edycja Chillout Fest. To impreza "na luzie", jak określają ją organizatorzy, adresowana przede wszystkim do ludzi młodych, pełna dobrej muzyki i świetnej atmosfery. Podczas tegorocznej imprezy zagrają K2, Buka i Karolina Czarnecka z grupą VSHOOD. Artystka zasłynęła utworem "Hera, Koka, Hasz, LSD".

22-23 lipca. Sulęczyno. Jazz w Lesie - Międzynarodowy Festiwal Jazzowy

Yarosh Organ Trio, Heavy Metal Sextet i Grażyna Łobaszewska & Ajagore to gwiazdy pierwszego dnia Jazzu w Lesie. 23 lipca wystąpią natomiast Monk's Midnight, Ilona Damięcka & Francesca Bartazzo Quartet, Kent Sangster's Obsessions Octet oraz Adam Czerwiński Band. Impreza jest biletowa. Cena biletu dwudniowego to 140 zł, koszt piątkowego biletu to 80 zł, natomiast sobotniego 95 zł.

30 lipca, 3-5 sierpnia. Sulęczyno. Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy

Piętnasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego będzie prawdziwą ucztą dla miłośników gatunku. Podczas pierwszego dnia imprezy, 30 lipca w kościele pw. św. Trójcy w Sulęczynie wystąpi Orkiestra Kameralna Progress pod dyrekcją Szymona Morusa oraz soliści. Na 3 sierpnia zaplanowano koncert jazzowy w pubie Maraska, natomiast 5 sierpnia usłyszymy gwiazdę światowego formatu - Richarda Galliano z polską premierą projektu New Musette Quartet.

5 sierpnia. Złota Góra. GoldHill Festival

Nie lada gratkę przygotowano też dla fanów muzyki klubowej. W sierpniu na Złotej Górze odbędzie się pierwsza edycja Gold Hill Festival. Wystąpią na niej najlepsi didżeje z największych klubów w Polsce. Impreza jest promowana jako najbardziej prestiżowe wydarzenie tego roku na Kaszubach. Podczas Goldhill Festival zagrają FAFAQ, Mikro, Yourant, Nexboy, Hubertuse, DBL, Older Grand, Leoś i Boy. Impreza będzie biletowana. Ceny I puli biletów to 20 zł.

5-6 sierpnia. Ostrzyce. Ostrzyckie Lato

Ostrzyckie Lato to impreza, która od ponad dwudziestu lat organizowana jest w pierwszy weekend sierpnia. W tym roku podczas dwudniowej imprezy usłyszymy m.in. Claudię i Kasię Chwołka oraz zespół Bubliczki.

12 sierpnia. Sierakowice. Kaszubska Noc pod Gwiazdami

W drugi weekend sierpnia Gminny Ośrodek Kultury zaprasza tradycyjnie na Kaszubską Noc Pod Gwiazdami. Imprezie towarzyszyć będzie VII Zjazd Pojazdów PRL i pojazdów militarnych. Gwiazdą imprezy będzie Tabu, zespół grający muzykę reggae. Grupa ma na swoim koncie m.in. I nagrodę na Ostróda Reggae Festiwal.

12-13 sierpnia. Ostrzyce. Festiwal Przyjemności Muzycznych

Melomanów i fanów klimatycznych brzmień czekają wspaniałe chwile na tegorocznym Festiwalu Przyjemności Muzycznych. Impreza, którą organizuje starostwo powiatowe w Kartuzach cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym roku wystąpią m.in. Mieczysław Szcześniak z koncertem promującym nowy album z piosenkami do wierszy ks. Twardowskiego, Ewa Bem z zespołem oraz Julia Marcell.

12-13 sierpnia. Stężyca. Disco pod Gwiazdami

Tegroczoną edycję Disco pod Gwiazdami zaplanowano w Stężycy na 12 i 13 sierpnia. Pierwszego dnia imprezy wystąpią m.in. De Mono z koncertem z okazji jubileuszu 30-lecia, Honorata Skarbek, Lanberry, Ryszard Rynkowski, Akcent. Drugiego dnia imprezy wystąpią zagraniczne gwiazdy takie jak: Opus, Mauro, Shaun Baker & Jessica Jean, Rayan Paris, Danzel, Mario Bischin. Opus to grupa, która stworzyła przebój "Live Is Life". Mauro ma na swoim koncie taki hit jak "Buona Sera Ciao Ciao" , z kolei Baker i Jessica Jean są twórcami przebojów m.in. "Hey Hi Hello" czy "Addiction". Rayan Paris jest autorem hitu "Dolce Vita".

19 sierpnia. Żukowo. Muza na Jeziorkiem

Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza tradycyjnie w przedostatni weekend sierpnia na spotkanie osób lubiących dobre, rockowe granie. Na scenie w Parku nad Jeziorkiem usłyszymy m.in. Red Lips i Illusion. Na publiczność czekać będzie też strefa luzu, bazgrołów, Jam Session. A wszystkiemu towarzyszyć będzie eksplozja kolorów.

3 września. Stężyca. Dożynki Powiatowe

W tym roku gospodarzem dożynek powiatowych będzie Stężyca. Tegoroczne święto plonów upłynieór upłynie pod znakiem biesiady śląskiej. Wystąpią Jessica i Damian Holecki.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.