Wysoka pozycja juniorów Cartusii 1923 Kartuzy i powołanie na Letnią Akademię Młodych Orłów

sobota, 24 czerwca 2017 r., 17:42
fot. nadesłane/Adam Plichta

Na początku czerwca młodzi piłkarze Cartusii 1923 Kartuzy z rocznika 2004/2005 trenujący w ramach programu Piłkarska Przyszłość z Lotosem pod wodzą trenera Jerzego Meissnera zakończyli rozgrywki. Kartuski zespół gra w najwyższej, I lidze wojewódzkiej juniorów. Sezon zakończyli na wysokiej, czwartej pozycji w tabeli, ustępując jedynie takim klubom jak Lechia Gdańsk S.A., Jaguar Gdańsk oraz Chojniczanka Chojnice.

Aktualnie drużynę młodzików Cartusii 1923 Kartuzy tworzą: Radosław Cirocki, Leon Dera, Norbert Drywa, Maciej Kobiela, Szymon Konkol, Nikodem Kitowski, Dawid Kitowski, Oskar Klawikowski, Kamil Czerwionka, Piotr Kreft, Adrian Otta, Nikodem Paszki, Łukasz Plichta, Mikołaj Penkowski, Dorian Pióro, Maciej Sidor, Oliwier Stenzel, Aleksander Wydrowski i Jakub Żołądź.

Wśród zawodników drużyny jest sporo utalentowanych chłopców. Czterech zawodników drużyny - Szymon Konkol, Łukasz Plichta, Oliwier Stenzel i Aleksander Wydrowski - jako najzdolniejsi zawodnicy, systematycznie powoływani są przez Tomasza Borkowskiego, trenera Kadry Programu Piłkarska Przyszłość z Lotosem na konsultacje, rozgrywki i zgrupowania.

Talent zawodników Cartusii dostrzegł również Paweł Wypij - trener Kadry Pomorza rocznika 2005. Łukasz Plichta i Oliwier Stenzel byli systematycznie powoływani w skład kadry i zagrali we wszystkich meczach rozegranych w tym roku, natomiast Maciej Kobiela niedawno wypatrzony przez trenera przeszedł już pierwsze konsultacje w Kadrze Pomorza.

Łukasz Plichta znalazł się wśród 80 zawodników wyselekcjonowanych z całej Polski i powołanych przez Polski Związek Piłki Nożnej na Letnią Akademię Młodych Orłów, która odbędzie się w dniach 16 -23 lipca w Centrum Pobytowo-Treningowym EURO 2012TM w Gniewinie.

Powyższe wydarzenia i osiągnięcia potwierdzają nie tylko talent zawodników, ale również utrzymujący się nadal wysoki poziom i jakość szkolenia prowadzonego przez trenera drużyny Jerzego Meissnera.

Nadesłane/Adam Plichta

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.