Zapaśnicy szlifowali w Chmielnie formę na Mistrzostwa Europy

sobota, 24 czerwca 2017 r., 17:51

Tradycyjnie po Międzynarodowym Pucharze Kaszub w zapasach w stylu klasycznym Kadra Narodowa Kadetów oraz spora część uczestników tych zawodów spotkała się na zgrupowaniu sportowym w Chmielnie.

Bazą noclegową i żywieniową jest gościnny ośrodek - Szuwarek, a zajęcia terenowe odbywają się w pięknych okolicach Chmielna i jezior raduńskich, treningi na macie - w szkolnej sali sportowej.

Kadrę Narodową prowadzą trenerzy - Piotr Szczeponiok oraz Leszek Użałowicz, ekipą Norwegii kieruje Jan Stawowski, trenerem Ormian jest Varuż Abagabian, a kadrę Wybrzeża prowadzą Norbert Serba, Józef Alijew i Bartłomiej Pryczkowski.

Sporą grupę stanowią kartuzianie, dla których uczestnictwo jest możliwością wzbogacenia swoich umiejętności pod kierunkiem nowych trenerów i na treningach z nowymi sparing- partnerami.

Dla kadrowiczów Chmielno jest jednym z etapów przygotowań do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Bośni i Hercegowinie w Sarajewie. Z zawodników z Pomorza faworytami do startu w tej imprezie są w kat. 58 kg - Krzysztof Steffan, a w kat. 63 kg - Aleksander Mielewczyk.

- Zrozumiałym jest, że kibice z Kartuz życzą sukcesów całej kadrze wraz z trenerami , ale najmocniej kciuki trzymamy za reprezentanta GKS Cartusia Kartuzy- Aleksandra Mielewczyka. W ocenie trenerów warunki stworzone w Chmielnie są bardzo dobre, co wpływa na to, że atmosfera wśród zawodników jest dobra i mobilizująca do dużego wysiłku, który może zaprocentować wynikami medalowymi, w co wierzy bardzo mocno cały sztab szkoleniowy - podkreśla klub Cartusii.

Nadesłane/GKS Cartusia Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.