Świętojańska zabawa w Sławkach

poniedziałek, 26 czerwca 2017 r., 11:56
fot. nadesłane/Izabela Itrich-Hopa

Sobótki 2017 w Sławkach przeszły do historii. W sobotę, 24 czerwca w "Stodole u Sołtysa" po raz kolejny "pito, żarto i gyrą darto". Jak w ubiegłych latach dla gości przygotowano mnóstwo atrakcji.

Po raz pierwszy w przygotowaniach pomagały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sławkach, które zapewniły nie tylko zaplecze gastronomiczne, ale przygotowały wystrój stodoły i nadały jej iście swojski klimat. Na stołach między innymi zagościły własnoręcznie wykonane flakoniki uzupełnione chabrami zebranymi z pobliskich pól. Zaś przybyli  goście zostali uraczeni gratisową bulwą z parnika z masełkiem i koperkiem oraz kubeczkiem siadłego mleka, przygotowanego specjalnie na te okazję przez gospodarstwo państwa Dysarz z Kaplicy. 

Atrakcją dla dzieci było nie tylko malowanie twarzy, ale mnóstwo konkursów i zabaw, które prowadziła Justyna z KGW, zaś dorośli mogli brać udział w takich konkurencjach jak wiszenie na drążku, rozwerk czy waga, za które otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów.

Po raz pierwszy zorganizowano konkurs na najładniejszy wianek. A ta konkurencja pewnie zapisze się już na stałe w repertuarze Sobótki w Sławkach, gdyż warto kultywować tradycję.

nadesłane/Izabela Itrich-Hopa

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.