Mirachowo. Zabawa i integracja na festynie w leśniczówce

poniedziałek, 26 czerwca 2017 r., 13:34
fot. nadesłane/BK

"Po kaszubsku na wesoło" - pod takim hasłem w Mirachowie już po raz czternasty odbył się piknik integracyjny dla mieszkańców i przyjaciół ziemi mirachowskiej. Zgodnie z mottem przewodnim wspólnej zabawie towarzyszyło wiele kaszubskich akcentów.

W niedzielne popołudnie na ternie mirachowskiej leśniczówki odbył się XIV Piknik Integracyjny Dla Mieszkańców i Przyjaciół Ziemi Mirachowskiej. Imprezie towarzyszyły liczne konkursy i całe mnóstwo atrakcji. Uczestnicy mieli okazję m.in. sprawdzać swoją celność podczas zabaw sprawnościowych, panowie z kolei zmierzyli się w konkursie na ubijanie białka. Nie zabrakło też konkurencji dla rodzin, te mogły spróbować swoich sił m.in. podczas wyścigu na specjalnych trzyosobowych nartach. Wszystkim zmaganiom towarzyszyła radosna, wesoła atmosfera i mnóstwo śmiechu.

Kaszubska kapela rodzinna Bas zaprosiła uczestników do wspólnego muzykowania i nie tylko. Chętni mogli spróbować gry na kaszubskich instrumentach ludowych - diabelskich skrzypcach czy burczybasie oraz bliżej poznać tradycję mielenia tabaki. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mirachowie zaprezentowali z kolei tradycyjne tańce kaszubskie.

Dzieci zachwycił swoim pokazem iluzjonista, który m.in. wyczarował na ich oczach pięknego królika. Na pikniku pojawili się także wyjątkowi goście - alpaki z pobliskiego gospodarstwa agroturystycznego z Nowej Huty. Chętni mogli zabrać przesympatyczne zwierzęta na wspólną przechadzkę.

Fantastyczna zabawa trwała do wieczora.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.