Mściszewice. Zderzenie opla ze skuterem - nastoletni sprawca bez uprawnień

środa, 28 czerwca 2017 r., 11:26
fot. nadesłane

Szczęśliwie bez osób poszkodowanych zakończyło się zdarzenie, do którego doszło we wtorkowe popołudnie w Mściszewicach. 17-latek kierując skuterem zderzył się tam z oplem astrą. Nastoletni sprawca kolizji nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Zgłoszenie o zdarzeniu dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kartuzach otrzymał we wtorek około godziny 18.40.

- Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierujący skuterem 17-letni mężczyzna jadąc od Amalki w kierunku Sierakowic, chcąc dokonać manewru skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwnego kierunku oplowi, którym kierowała 53-letnia kobieta - informuje rzecznik kartuskiej policji, Jarosława Krefta.

Jak dodaje, nastolatek został ukarany mandatem w wysokości 220 zł za spowodowanie kolizji oraz 500 zł za nieposiadanie uprawnień do kierowania pojazdem. Dodatkowo 17-latek musi liczyć się z tym, że być może będzie musiał pokryć koszty naprawy samochodu, z którym się zderzył.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Mściszewice, JRG Kartuzy oraz zespół ratownictwa medycznego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.