Żukowo. Samotny charytatywny rajd rowerowy dla chorej Milenki

czwartek, 29 czerwca 2017 r., 09:36
Wioleta Krause z Milenką Wioleta Krause z Milenką

Żukowianka Wioleta Krause po raz drugi wyrusza w podróż pod nazwą "Rowerowo - aktywnie i zdrowo Milenka promuje gminę Żukowo". Akcja odbywa się pod patronatem burmistrza żukowskiej gminy przy wsparciu i współpracy Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie. W ubiegłym roku pokonała 1200 kilometrów. W tym roku trasa będzie o 200 kilometrów dłuższa i prowadzić będzie wzdłuż zachodniej granicy Polski.

Przed wyjazdem Wioleta Krauze została zaopatrzona w gadżety, książki, albumy z dedykacjami, pozdrowieniami i listami od włodarza żukowskiej gminy. Wysłała też maile z informacją o swojej akcji i jej celu do wszystkich urzędów miast, przez które będzie przejeżdżała. Kilka redakcji, w tym nasz portal Kartuzy.info, objęło akcję patronatem. Dużą niespodzianką było dla niej wsparcie finansowe przez KGW Małkowo.

Wioleta Krause dzisiaj rano wyruszyła z Helu. Kolejne miasta to m. in. Łeba, Świnoujście, Kostrzyn, Jelenia Góra, Bielsko Biała z metą w Zakopanem, do którego zamierza dotrzeć 14 lipca.

- Jestem dumna z tego że pochodzę z Żukowa i że podjęło ono taką inicjatywę. Dzięki temu akcja dla Milenki i promowanie mojej gminy dobrze ze sobą współgra.

Milenka Plichta to 3,5 letnia dziewczynka z przepukliną oponowo-rdzeniową, będąca pod stałą opieką lekarzy specjalistów. Zebrane pieniądze są przeznaczane na systematyczne i intensywne rehabilitacje dziecka.

- Zachęcam do dokonywania wpłat z dopiskiem "Milena Plichta P/98" na konto Fundacji Złotowianka, której podopieczną jest nasza bohaterka - dodała nasza rozmówczyni.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.