Oddaj krew - uratuj komuś życie! Możesz to zrobić w sobotę

czwartek, 29 czerwca 2017 r., 09:44
fot. archiwum

1 lipca w Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kartuzach będzie można oddać krew. Punkt krwiodawstwa organizuje bowiem pracującą sobotę. Odwiedź stację i podziel się płynem ratującym życie.

Krew jest towarem deficytowym. Najcenniejszym lekarstwem, którego nie da się zastąpić. Ogromna ilość wypadków i zabiegów chirurgicznych powoduje, że krew jest potrzebna co minutę, średnio dla jednej na dziesięć osób przebywających w szpitalu. Oddanie krwi zajmuje zwykle kilkanaście minut a jedna jednostka krwi może uratować życie nawet trzem osobom.

Szczególnie w okresie wakacyjnym wzrasta zapotrzebowanie na krew. W tym też czasie odnotowuje się większą liczbę wypadków przy jednoczesnym zmniejszeniu aktywności krwiodawców.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku prowadzi więc akcję zachęcającą krwiodawców do oddawania krwi w soboty. W związku z tym w najbliższą sobotę, każdy chętny będzie mógł odwiedzić Punkt Krwiodawstwa w Kartuzach i podzielić się najcenniejszym lekiem, jakim jest krew.

Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kartuzach (przy Powiatowym Centrum Zdrowia w Kartuzach) będzie czynny w godzinach od 7.30 do 11.30.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.