Mł. bryg. Romuald Pituła pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach

czwartek, 29 czerwca 2017 r., 13:30
fot. MD-Z

Dotychczasowy naczelnik Wydziału Operacyjnego-Szkoleniowego mł. bryg. Romuald Pituła został pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach. Zmiany u sterów kartuskiej komendy są spowodowane przejściem, jej wieloletniego szefa, st. bryg. Edmunda Kwidziński na zasłużoną emeryturę.

Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku st. bryg. Tomasz Komoszyński w związku z odejściem ze służby st. bryg. Edmunda Kwidzińskiego powierzył obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach mł. bryg. Romualdowi Pitule.

- Zapewniam, że będę pracował na rzecz dalszego takiego utrzymania stanu ochrony przeciwpożarowej na terenie naszego powiatu. Społeczeństwo musi cały czas na nas liczyć a my nie możemy ich zawieść. Mam nadzieję, że dzięki współpracy wszystkich pracowników, funkcjonariuszy straży i członków ochotniczych straży pożarnych uda nam się to osiągnąć - mówił p.o. Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach mł. bryg. Romuald Pituła.

Mł. bryg. Romuald Pituła służbę jako dowódca zastępu w Komendzie Powiatowej PSP w Kartuzach rozpoczął w 1996 roku, po ukończeniu Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Od czerwca do września 1996 roku pełnił służbę w systemie codziennym, a od października 1996 roku w podziale bojowym. W listopadzie 1998 roku objął samodzielne stanowisko ds. planowania operacyjnego. W latach 1999-2007 pełnił służbę na stanowiskach: inspektora, starszego inspektora, kierownika sekcji.

Od 1 września 2007 roku do chwili obecnej pełnił funkcję naczelnika wydziału Operacyjno-Szkoleniowego.

W trakcie pełnienia służby uzupełnił kwalifikacje - ukończył studia podyplomowe w zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, Ochrony informacji niejawnych i wiadomości prawnie chronionych oraz studia podyplomowe dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z działaniami ratowniczymi.

Za swoje zasługi został wyróżniony następującymi odznaczeniami: Brązowym Medalem "Za Zasługi dla Obronności Kraju", Brązową Odznaką "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej", Brązowym Medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa".

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.