Udana Noc Świętojańska w Zgorzałem

piątek, 30 czerwca 2017 r., 12:38
fot. nadesłane

Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego już po raz ósmy zaprosiło mieszkańców i turystów na tradycyjny piknik sobótkowy. Było ognisko, konkurs na najładniejszy wianek i kaszubskie przysmaki.

"Poznajemy Tradycje Nocy Świętojańskiej" - pod takim hasłem, 17 czerwca w Zgorzałem zorganizowano zabawę sobótkową. Impreza odbywa się corocznie od 2010 roku. Organizuje je Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego.

- Płonęło ognisko, piekliśmy kiełbaski, słuchaliśmy wierszy w wykonaniu poety Jana Szutenberga z Dąbrowy - relacjonuje Zyta Górna.

Imprezie towarzyszył też konkurs na najładniejszy wianek. Prace oceniała komisja konkursowa w składzie Gabriela Formela, Irena Ziomkowska i Maria Górak. Nagrody w konkursie wręczyła Ewa Borzestowska, sekretarz gminy. Zgodnie z tradycją wyplecione wianki wypuszczono późnej na jezioro.

- Publiczność dopisała jak co roku. Pogoda również. Turyści wypoczywający w Zgorzałem, mieszkańcy i zaproszeni goście świetnie bawili się do północy - dodaje Zyta Górna.

Imprezę poprowadził Piotr Szyca z Radia Kaszebe. Piknik zorganizowano dzięki dotacji z budżetu gminy Stężyca.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.