Ubezpieczenie turystyczne - postaw na rozsądek

sobota, 1 lipca 2017 r., 13:07
fot. nadesłane

Lato w pełni, a sezon urlopowy wre. Fantastyczna aura sprzyja podróżom i podbijaniu obcych lądów. Oferty biur turystycznych prześcigają się do tego stopnia, że obecnie praktycznie każdego stać na urlop za granicą. Statystyki mówią jasno - z roku na rok coraz większa liczba rodaków odwiedza słoneczne kurorty europejskich miast. Grecja, Turcja, Italia… Do wyboru do koloru. Trudno się nie skusić na taki wyjazd, ale przed nim warto uporządkować kilka spraw. Jedną z nich jest ubezpieczenie turystyczne. Co to takiego? Odpowiedź w dzisiejszym artykule.

Ubezpieczenie turystyczne - co to jest?

Niefortunne zdarzenia sprzyjają wakacyjnym wojażom. Niezależnie od miejsca w jakie się wybieramy warto się odpowiednio zabezpieczyć. Oczywiście rodzaj takiego ubezpieczenie zależy od indywidualnych preferencji. W tym miejscu fundamentalną kwestią jest cel podróży - zagranica, bądź zakątek Polski. Istotne znaczenie ma także nasz wiek. Podstawowy zakres polisy ubezpieczeniowej opiewa przede wszystkim w koszty leczenia, oraz organizację transportu i pomocy. Reszta - drobnych ubezpieczeń zależy wyłącznie od potrzeb ewentualnego klienta. Najczęściej dotyczą one ubezpieczenia bagażu, następstw nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej oraz dodatkowy pakiet stanowiący rozszerzenie ochrony zdrowia. Warto przyjrzeć się bliżej turystyce zagranicznej, zwłaszcza w kwestii fundamentalnego zakresu polisy.

Tak więc ubezpieczenie kosztów leczenia opiewa w następujące punkty :

- koszta związane z wizytą u lekarza
- transport medyczny
- lekarstwa oraz środki opatrunkowe
- operacje i zabiegi
- badania
- leczenie i zabiegi stomatologiczne

Oczywiście istnieją także oferty składające się z pakietów rozszerzonych, których zakres jest szerszy, ale i cena wyższa. Podobnie rzecz się ma w przypadku assistance - jest to organizacja transportu i pomocy.

W jej podstawowy zakres wchodzą najczęściej poniższe punkty:

- transport medyczny do kraju
- transport zwłok w przypadku stwierdzenia zgonu
- pomoc medyczna oraz udzielenie wszelkich informacji
- koszta związane z kontynuacją leczenia po powrocie do kraju

Należy także wspomnieć o innych rozszerzeniach przydatnych zwłaszcza w kwestii podróży bardziej egzotycznych. Okazuje się, że można się ubezpieczyć w na wypadek tzw. biernego uczestnictwa w aktach terrorystycznych. Dotyczy to krajów takich jak Egipt, Tunezja, tudzież Turcja. W przypadku państw afrykańskich warto się wyposażyć w ubezpieczenie na wypadek chorób, którymi możemy się zarazić podczas pobytu - stanowi to rozszerzenie kosztów leczenia.

Pama Finanse - z nami dokonasz najlepszego wyboru!

Jako profesjonalne centrum doradztwa finansowego współpracujemy tylko z wiodącymi markami. Również jeśli chodzi o ubezpieczenia turystyczne, oferta jest kompleksowa i atrakcyjna, bez względu na cel wyjazdu, zarówno na terenie kraju jak i za granicą. Szeroka gama pakietów z pewnością pozwoli zadowolić nawet najbardziej wymagającego klienta. Ubezpieczenie dotyczące kosztów leczenia może wynosić nawet 800tys złotych, co jest absolutną nowością. Ciekawą i atrakcyjną alternatywą jest bezpłatne przedłużenie ubezpieczenia, aż o 24h.

Nowość w przypadku ubezpieczeń turystycznych stanowi także rekompensata strat finansowych związanych z koniecznością odwołania przez ubezpieczonego uczestnictwa w imprezie turystycznej, anulowania biletu, bądź odwołania noclegu. Te wiele innych atrakcyjnych opcji rozszerzeń można znaleźć w szerokiej ofercie naszej firmy, a w najlepszym wyborze dostosowanym, do indywidualnych potrzeb pomoże profesjonalne centrum finansowe PAMA z siedzibą w Kartuzach.

Zapraszamy do naszej placówki na ulicy Rynek 4 (wejście od podwórka) lub kontaktu telefonicznego: 58 73 67 666.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.