Czeczewo. IV Gminny Przegląd Teatrów o tematyce profilaktycznej

piątek, 30 czerwca 2017 r., 18:13
fot. nadesłane/Anna Laskowska

Cyberprzemoc, uzależnienia od używek, agresja wobec zwierząt, samotność, przemoc rówieśnicza - to tematy, które poruszono podczas IV Gminnego Przeglądu Teatrów o Tematyce Profilaktycznej. Zorganizowano go tuż przed rozpoczęciem wakacji w Zespole Szkół w Czeczewie.

"Dyskoteka", "Co zrobić z psem", "Mały przyjaciel" i "E-mail story" - to tytuły przedstawień, które 19 czerwca zaprezentowano w Czeczewie podczas gminnego przeglądu.

- Edukacja profilaktyczna jest jednym z elementów programu wychowawczego każdej szkoły. Ważne jest nie tylko omówienie poszczególnych typów zagrożeń ale przede wszystkim przećwiczenie odpowiednich reakcji, wskazanie na wartości i postawy jakie mogą pomóc młodym ludziom. Jedną z takich form profilaktyki może być ubrana, w przystępną dla młodego człowieka formę ekspresji, jaką jest teatr - podkreśla Wojciech Kreft.

W tegorocznym IV Przeglądzie, w prezentowanych przedstawieniach, podejmowano tematykę: używek, agresji wobec zwierząt, przemocy rówieśniczej, wykluczenia, samotności oraz cyberprzemocy. Na szkolnej scenie zaprezentowano spektakle autorskie uczniów gimnazjum w Czeczewie, którzy jednocześnie byli odtwórcami ról aktorskich.

Spektakle oceniała komisja w składzie: Marzena Krefta, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kartuzach, Magdalena Szyłejko, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Czeczewie, Grzegorz Krefta- nauczyciel j. polskiego.

Przegląd prowadziła Kornelia Paczoska uczennica z klasy II gimnazjum, która przed każdą prezentacja spektaklu omówiła jego problematykę i przedstawiła streszczenie. Prezentowane przedstawienia spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem szkolnej publiczności oraz rekomendacją komisji do ich prezentacji na wywiadówkach w szkołach. Wszyscy występujący młodzi aktorzy, jako nagrodę, otrzymali bilet wstępu na koncert jesienny związany z tematyką profilaktyki.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.