Wyniki matur 2017 - jak wypadli maturzyści w powiecie kartuskim?

poniedziałek, 3 lipca 2017 r., 11:30
fot. archiwum/AL

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku opublikowała wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. W powiecie kartuskim pozytywnie napisało je 81 proc. zdających. Maturzyści w Kartuskiem zdali egzaminy z przedmiotów obowiązkowych na podobnym poziomie, jak ich koledzy w całym województwie, wyniki były tylko nieznacznie niższe.

Do egzaminów maturalnych w województwie pomorskim przystąpiło około 15 tys. absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Maturzyści obowiązkowo zdawali egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Średni wynik, jaki uzyskali na egzaminie z języka polskiego to 56 proc.(poziom podstawowy), z matematyki 54 proc. (poziom podstawowy), natomiast z języka angielskiego 73 proc. (poziom podstawowy).

Wśród przedmiotów na poziomie rozszerzonym największą popularnością cieszyła się geografia, tę zdawały 3683 osoby, a średni wynik to 30 proc. Na egzamin z biologii zdecydowały się 2484 osoby, średni wynik to 36 proc., z chemii, którą pisało 1 279 osób średni wynik to 42 proc. Średni wynik z historii to 30 proc., natomiast z Wiedzy o Społeczeństwie 25 proc.

Wyniki w powiecie kartuskim

W powiecie kartuskim do matury przystąpiło 797 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Egzamin dojrzałości pozytywnie ukończyło 81 proc., tj. 647 maturzystów.

Egzamin z języka polskiego pisało 800 osób, jednak 11 nie zdało. Średni wynik uzyskiwany z tego przedmiotu to 57 proc. Na egzamin na poziomie rozszerzonym zdecydowało się 137 osób, średni wynik to 39 proc.

Nieco gorzej wypadła matematyka, egzamin pisało 800 osób, ale pozytywnie ukończyło go 698, tj. 87 proc. Średni wynik z matematyki wyniósł 55 proc. 137 osób zdecydowało się na poziom rozszerzony, tu średni wynik oscylował wokół 34 proc.

Egzamin z języka angielskiego pisało 750 maturzystów, pozytywnie napisało go 680 maturzystów, a średni wynik wyniósł 63 proc. 324 osoby pisały też test z angielskiego na poziomie rozszerzonym. Średni wynik to 50 proc. Na maturę z niemieckiego zdecydowało się 48 osób, pięć nie zdało. Średni wynik to 54 proc.

Słabo w powiecie kartuskim wypadły egzaminy z przedmiotów nauk przyrodniczych. Do matury z biologi w powiecie kartuskim przystąpiło 68 osób. Średni wynik, jaki uzyskiwali piszący to zaledwie 23 proc. Słabo wypadła też geografia. Zdawało ją aż 288 osób, ale średni wynik to zaledwie 27 proc. Nieco lepiej było z chemią. Do egzaminu przystąpiło 28 osób, a średni wynik to 34 proc. Na egzamin z historii zdecydowały się 42 osoby, średni wynik to 33 proc. Najsłabiej wypadł egzamin z wiedzy o społeczeństwie, ten pisały 63 osoby, ale średni wynik to tylko 19 proc.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.