Banino-Pępowo. Dachowanie opla - kierowca próbował uciekać. Był pijany?

poniedziałek, 3 lipca 2017 r., 12:49
fot. nadesłane/OSP Banino

Do policyjnej izby zatrzymań w weekend trafił mężczyzna, który prowadząc opla corsę, najpierw spowodował dachowanie pojazdu, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko go zatrzymali. Od 36-latka wyraźnie czuć było alkohol, zachowywał się agresywnie i szarpał z ratownikami, którzy chcieli mu pomóc.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 8.30 na trasie Banino-Pępowo. Policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna kierował oplem corsą. Doprowadził do dachowania pojazdu i oddalił się z miejsca zdarzenia.

- Policjanci widząc idącego zakrwawionego mężczyznę zatrzymali go. Okazało się, że był kierowcą opla. Czuć było od niego wyraźną woń alkoholu. Mężczyznę doprowadzono do ratowników medycznych, którzy przybyli na miejsce. Nie chciał pomocy, był agresywny i zaczął się z nimi szarpać - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

36-latek nie poddał się badaniu alkomatem, w związku z silnie wyczuwalną od niego wonią alkoholu pobrano krew do badań. Agresywny mężczyzna po opatrzeniu przez ratowników został zabrany do policyjnej izby zatrzymań.

Mężczyzna odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej ratowników. Jeśli badania potwierdzą obecność alkoholu odpowie również za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.