Pięcioro nietrzeźwych kierowców w weekend na drogach powiatu

poniedziałek, 3 lipca 2017 r., 13:19
fot. archiwum

W miniony weekend policjanci na drogach powiatu kartuskiego zatrzymali aż pięcioro nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Pierwszego amatora jazdy na podwójnym gazie zatrzymano w piątek rano, przed godz. 8 w Goręczynie. 58-letni mężczyzna kierował ciągnikiem rolniczym mając w organizmie prawie 2-promile.

W nocy z soboty na niedzielę, o godz. 2.20 zatrzymano w Leźnie. 26-latek kierował audi A3 mając w organizmie prawie promil alkoholu.

W sobotę rano policjanci zatrzymali natomiast 35-latka z Gdańska, który dachował oplem astrą. Uciekł z miejsca zdarzenia, a później szarpał się z ratownikami. Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol.

Kolejnego nietrzeźwego kierowcę policjanci zatrzymali w niedzielę, o godz. 19.45 w Gowidlinie policjanci zatrzymali 64-letniego mężczyznę, który miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Jechał ciągnikiem rolniczym.

Ostatniego z kierowców na podwójnym gazie zatrzymano w nocy z niedzieli na poniedziałek w Tuchomiu. Po północy policjanci z Żukowa udaremnili dalszą jazdę mężczyźnie, który jechał oplem vectrą mając w organizmie prawie promil alkoholu.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego.

Warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.