Krzystof Niklas siódmy na Mistrzostwach Europy w Dortmundzie

wtorek, 4 lipca 2017 r., 11:09
fot. nadesłane

W miniony weekend w Dortmundzie odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów. Wystartował w nich zawodnik sekcji zapaśniczej GKS Cartusii Kartuzy - Krzysztof Niklas. Był jedynym reprezentantem województwa pomorskiego w kadrze.

W niedzielę w Dortmundzie zakończyły się Mistrzostwa Europy zawodników do lat dwudziestu. Krzysztof Niklas zajął dobre, siódme miejsce w stawce dwudziestu dwóch reprezentantów krajów europejskich.

Zawodnik GKS Cartusii Kartuzy turniej rozpoczął od efektownego zwycięstwa nad reprezentantem Norwegii, następnie pokonał dobrze notowanego Niemca. W trzeciej rundzie spotkał się z Ormianinem. W tej walce niestety poniósł porażkę. Jego dalszy los zależał od tego, jak jego przeciwnik poradzi sobie w kolejnej walce. Niestety Ormianin przegrał w walce o finał z reprezentantem Ukrainy i tym samym droga w repasażach dla Krzysztofa została zamknięta.

- Siódme miejsce jest bardzo przyzwoitym wynikiem biorąc pod uwagę, że jest to najlepszy wynik z zawodników stylu klasycznego startujących w Mistrzostwach Europy - informuje GKS Cartusia Kartuzy.

Oprac. MD-Z
Info: GKS Cartusia Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.