Strażacy interweniowali w kartuskim szpitalu

wtorek, 4 lipca 2017 r., 13:57
fot. AL

We wtorkowe popołudnie strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze dachu Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że podczas układania papy na dachu szpitala doszło do przegrzania pokrycia dachowego. Sytuacja jest już opanowana.

Pożar pojawił się podczas pracy przy układaniu papy na dachu szpitala.

- Przybyłe na miejsce zastępy stwierdziły, że doszło do pożaru, który przedostał się w przestrzeń pomiędzy stropem a dachem. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru oraz oddymieniu zadymionych pomieszczeń. Na szczęście nie było bezpośredniego zagrożenia dla osób przebywających w szpitalu, stąd też nie zachodziła potrzeba ich ewakuacji - informuje zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach, st. kpt. Fryderyk Mach.

W akcji uczestniczyli strażacy z JRG Kartuzy. Na miejsce skierowano też zastęp strażaków z OSP Dzierżążno.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.