Święto powiatu z Sarsą, Patrycją Markowską i Anią Wyszkoni już w ten weekend

wtorek, 4 lipca 2017 r., 16:55
fot. MD-Z

W sobotę rozpoczną się obchody Dni Powiatu Kartuskiego. W tym roku ponownie gospodarzem wydarzenia będą Kartuzy. Dwudniowej imprezie towarzyszyć będą koncert gwiazd, festiwal Ludzie dla Ludzi, Festiwal Nalewki Kaszubskiej, targi książki używanej, Kraina Rękodzieła i całe mnóstwo atrakcji.

Sporo atrakcji będzie towarzyszyło tegorocznej edycji święta powiatu kartuskiego. W bogatym programie dwóch dni imprezy znalazło się wiele bardzo interesujących propozycji.

Koncerty gwiazd
W sobotę na scenie w w Parku Solidarności usłyszymy Klenczon Projekt z przebojami Czerwonych Gitar, Agatę Sobocińską, Sarsę i Patrycję Markowską. W niedzielę najpierw wystąpi Kolorowa Orkiestra. Potem w rytmach reggae i ska rozbuja publiczność Majestic. Po raz kolejny usłyszymy też Jan Konop Big Band, w tym roku wystąpi z programem Tribute to Ella Fitzgerald. Gwiazdą wieczoru będzie Ania Wyszkoni z koncertem z okazji 20-lecia działalności artystycznej.

Godzinowy rozkład jazdy
W sobotę w godz. 16-17 na scenie prezentować się będą organizacje pozarządowe. O godz. 17 w repertuarze Czerwonych Gitar wystąpi Klenczon Projekt. O godz. 18 zaprezentują się goście z zaprzyjaźnionych z kartuskim powiatów. Koncert Agaty Sobocińskiej zaplanowano około godz. 18.30. Sarsa na scenie pojawi się około godz. 19.30, natomiast o godz. 21.30 wystąpi gwiazda wieczoru Patrycja Markowska.

Niedzielna impreza rozpocznie się o godz. 16. Pół godziny później wystąpi Kolorowa Orkiestra z Somonina. O godz. 17 poznamy laureatów konkursu Perła dla Życia. Około godz. 18 wystąpi grupa Majestic, natomiast około 19.30 - Jan Konop Big Band. Gwiazda wieczoru Ania Wyszkoni pojawić się ma około godz. 21.30.

Festiwal Nalewki Kaszubskiej
Świętu powiatu towarzyszyć będzie wyjątkowa impreza. W Muzeum Kaszubskim w Kartuzach po raz drugi odbędzie się Festiwal Nalewki Kaszubskiej. Rozpocznie się on w sobotę o godz. 14 na terenie placówki. Towarzyszyć mu będzie konkurs na najciekawszą formę prezentacji nalewki. Konkurs nalewkarski adresowany jest do pełnoletnich mieszkańców Kaszub. Komisja będzie oceniała nie tylko smak nalewki, ale też formę prezentacji - wygląd butelki, etykiety, tradycję i historię danego produktu. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą zgłosić się do Muzeum do 7 lipca, choć nalewki dostarczone w dniu konkursu również będą zakwalifikowane.W programie również teatrzyk dla dzieci pod kierunkiem Ireny Brzeskiej i kabaret Kunda.

Festiwal Ludzie dla Ludzi
Obchodom dni powiatu tradycyjnie towarzyszą targi organizacji pozarządowych. Te, od ubiegłego roku odbywają się pod nazwą Festiwal Ludzie dla Ludzi. Będzie to okazja, by poznać tych, którzy robią tak wiele na rzecz lokalnej społeczności. W ubiegłym roku na targach spotkać można było m.in. członkinie kół gospodyń wiejskich, które corocznie przygotowują same pyszności. Prezentują się też organizacje działające na rzecz ochrony środowiska, promujące aktywność sportową, działające na rzecz kultury, turystyki, regionu i osób niepełnosprawnych.

Targi książki używanej "Książki? NON STOP!"
Festiwalowi towarzyszyć będą również targi książki używanej. Chętni w sobotę w godz. 16-19 będą mogli wymienić swoje książki na inne. Wystarczy przynieść książkę w dobrym stanie i wybrać nową, którą będzie można zabrać ze sobą do domu. Przygotowane zostaną również pozycje na sprzedaż, za symboliczną kwotę. Jak podkreślają organizatorzy, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Osoby, które chciałyby podarować książki na targi i nie są zainteresowane wymianą, mogą przynosić swoje pozycje książkowe do stowarzyszenia wcześniej, wystarczy skontaktować się mailowo z organizatorami - redakcja.chmielnononstop@gmail.com.

Kraina rękodzieła
Niedzielnej odsłonie dni powiatu towarzyszyć Kraina Rękodzieła, do której zapraszać będą warsztaty terapii zajęciowej. Chętni będą mogli stworzyć pod okiem instruktorów małe dzieła sztuki.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.