Będzie się działo... Weekend z gwiazdami, truskawkami, nalewkami i bryczkami

czwartek, 6 lipca 2017 r., 10:48
fot. MD-Z

Najbliższy weekend będzie obfitował w sporo interesujących i godnych uwagi wydarzeń. W imprezowym rozkładzie jazdy na najbliższe dni znalazły się koncerty m.in. gwiazd takich jak Sarsa, Ania Wyszkoni czy Patrycja Markowska, festiwale nalewek i truskawek, targi używanej książki czy parada bryczek. Każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś interesującego.

Sobota

III odsłona Kartuskiego Pleneru Artystycznego
W sobotę 8 lipca o godz.12, przy dobrej pogodzie odbędzie się kolejna odsłona I Kartuskiego Pleneru Artystycznego na Rynku swoje dzieła zaprezentuje Grażyna Kunicka, artystka z Gdańska. Wraz z nią ceramikę pokaże kartuzianom Iwona Jurkiewicz. Grażyna Kunicka pokaże mieszkańcom Kartuz oraz turystom, którzy odwiedzą miasto, w jaki sposób maluje się na wodzie. Każdy będzie mógł stworzyć dzieło przy pomocy artystki wykonane w tej nietypowej technice. Przy złej pogodzie plener zostanie przeniesiony na niedzielę bądź kolejny weekend.

II Festiwal Truskawek Kaszubskich
W sobotę o godz. 12 na stadionie w Chmielnie odbędzie się II Festiwal Truskawek Kaszubskich. To impreza dedykowana najsłodszym owocom w Polsce. W programie wiele atrakcji z bohaterką imprezy w roli głównej. W programie m.in. "Wielkie gotowanie" - ustanawianie rekordu Polski w przygotowaniu największej porcji koktajlu truskawkowego w wykonaniu Łukasza Konika, edukacyjne warsztaty kulinarne dla dzieci, prezentacje wystawców oraz produktów regionalnych, tradycyjnych i lokalnych, konkursy na najlepszy produkt z truskawek, truskawkową kreację i najładniejsze stoisko, podczas imprezy wystąpią finaliści Kaszubskiego Idola, a także grupy ABBA Family oraz Lecimy. Imprezę o godz. 22 zakończy pokaz fire show.

Festiwal Nalewki Kaszubskiej
Obchodom Dni Powiatu Kartuskiego towarzyszyć będzie wyjątkowa impreza. W Muzeum Kaszubskim w Kartuzach po raz drugi odbędzie się Festiwal Nalewki Kaszubskiej. Rozpocznie się on w sobotę o godz. 14 na terenie placówki. Towarzyszyć mu będzie konkurs na najciekawszą formę prezentacji nalewki. Konkurs nalewkarski adresowany jest do pełnoletnich mieszkańców Kaszub. Komisja będzie oceniała nie tylko smak nalewki, ale też formę prezentacji - wygląd butelki, etykiety, tradycję i historię danego produktu. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą zgłosić się do Muzeum do 7 lipca, choć nalewki dostarczone w dniu konkursu również będą zakwalifikowane.W programie również teatrzyk dla dzieci pod kierunkiem Ireny Brzeskiej i kabaret Kunda.

Spacer po Kartuzach z przewodnikiem
W czasie wakacji w każdą sobotę i niedzielę o godz. 15.30 na kartuskim Rynku rozpoczynać się będą spacery po Kartuzach, które poprowadzą przewodnicy Polskiej Organizacji Turystyczno-Krajoznawczej. Ich uczestnicy będą mieli okazję poznać historię miasta i jego zabytkowe obiekty, jak również dowiedzieć się o wszystkim tym, co dla Kartuz jest ważne. Przewodnik czekać będzie na osoby chętne na Rynku przy fontannie o godz. 15.30, planowany czas spaceru to ok. 90 minut. Powrót na Rynek i zakończenie zwiedzania jest przewidywane na godz. 17.00. Spacer jest bezpłatny i nie obowiązują na niego zapisy.

Dni Powiatu Kartuskiego
W sobotę rozpocznie się święto powiatu. Prócz koncertów gwiazd, towarzyszyć mu będą liczne atrakcje dodatkowe - targi organizacji pozarządowych, kraina rękodzieła, targi książki używanej i festiwal nalewek. Drugiego dnia imprezy poznamy też laureatów nagród Perły dla Życia. W sobotę w godz. 16-17 na scenie prezentować się będą organizacje pozarządowe. O godz. 17 w repertuarze Czerwonych Gitar wystąpi Klenczon Projekt. O godz. 18 zaprezentują się goście z zaprzyjaźnionych z kartuskim powiatów. Koncert Agaty Sobocińskiej zaplanowano około godz. 18.30. Sarsa na scenie pojawi się około godz. 19.30, natomiast o godz. 21.30 wystąpi gwiazda wieczoru Patrycja Markowska. Niedzielna impreza rozpocznie się o godz. 16. Pół godziny później wystąpi Kolorowa Orkiestra z Somonina. O godz. 17 poznamy laureatów konkursu Perła dla Życia. Około godz. 18 wystąpi grupa Majestic, natomiast około 19.30 - Jan Konop Big Band. Gwiazda wieczoru Ania Wyszkoni pojawić się ma około godz. 21.30.

Piknik Połęczyński
W sobotę o godz. 17 na łące u sołtysa w Połęczynie odbędzie się piknik rodzinny. W programie konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych oraz ognisko. Do tańca przygrywać będzie zespół Jurek Band.

Niedziela

III Mistrzostwa Kaszub w Wyścigach na Rowerkach Wodnych
W niedzielę o godz. 12 na polu biwakowym Stolemek w Ostrzycach rozpoczną się wyścigi rowerków wodnych. Rywalizacja będzie odbywać się na wodach Jeziora Ostrzyckiego w różnych kategoriach wiekowych - dorośli, rodzeństwo, rodzice z dziećmi. Zwycięzcy otrzymają dyplomy, nagrody rzeczowe i pamiątkowe puchary. Impreza ma formę pikniku z muzyką i kuchnią kaszubską. Zgłoszenia do Mistrzostw przyjmowane są pod numerem telefonu 58 684 18 77 lub za pośrednictwem strony ustolema.pl w nieprzekraczalnym terminie 7 lipca. Organizator zapewnia rowerki wodne.

Wielka Parada Wozów i Bryczek
W niedzielę o godz. 14 na stadionie w Szymbarku rozpocznie się kolejna edycja Wielkiej Parady Wozów i Bryczek. W programie: paradny przejazd bryczkami, wozami drabiniastymi, samochodami retro i motocyklami ulicami Szymbarka i Potuł do Centrum Promocji Regionu z degustacją piwa w browarze Szymbark, VII Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej w jeździe na oklep i wyścigi bryczkami, występy zespołów folklorystycznych, występ kaszubskiego kabaretu Purtce, atrakcje dla dzieci: wesołe miasteczko, kucyki, konkursy.

Koncert Sacrum i Profanum w Goręczynie
Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie oraz Parafia pw. Trójcy Świętej i Wszystkich Świętych w Goręczynie, zapraszają w niedzielę o godz. 15 na koncert pn. "Sacrum i Profanum". Wystąpią Bartłomiej Chrycyk (organy) oraz Maciej Naczk (baryton).

Żukowskie Lato Muzyczne
W niedzielę o godz. 15 na dziedzińcu kościoła WNMP odbędzie się kolejna odsłona cyklu Żukowskiego Lata Muzycznego. W niedzielę posłuchać będzie można piosenek z repertuaru Anny German, Anny Jantar, Heleny Majdaniec, Hanki Ordonówny w wykonaniu Anny Federowicz i Szymona Sutora.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.