Basen poliestrowy w ogrodzie. Kilka argumentów "na tak"

czwartek, 6 lipca 2017 r., 12:09
fot. nadesłane

To coraz popularniejszy wybór wśród basenów montowanych na stałe w ziemi. Cały proces montażu można zakończyć w ciągu 3-4 dni i cieszyć się z letniego pływania.

Baseny poliestrowe

To nowoczesne baseny z włókna szklanego wzmocnionego powłoką poliestrową. Taka technologia zapewnia im idealnie gładką powierzchnię, co ułatwia czyszczenie basenu. Ten typ basenów może być stosowany jako basen wewnętrzny (kryty) lub jako stały basen ogrodowy. W tym drugim wypadku wymaga wyboru odpowiedniego miejsca i przygotowania wykopu pod nieckę.

Baseny poliestrowe odlewane są w formie jednolitej i w całości dostarczane na miejsce montażu. To trochę ogranicza ich wielkość (koszty transportu). Najczęściej oferowana wielkość to 10x3 m. Taki rozmiar uwarunkowany jest również przepisami o prawie budowlanym, które nie wymaga zezwoleń dla obiektów nie przekraczających 30 m2.

Montaż basenu poliestrowego wymaga odpowiedniego przygotowania terenu. Podstawową sprawą jest wykonanie wykopu, który wymiarami dostosowany jest do wymiarów niecki basenu. Wykop musi być zabezpieczony przed działaniem sił odśrodkowych i dośrodkowych. Dzięki temu niecka basenowa zachowa swoje właściwości w okresie, kiedy nie będzie wypełniona wodą.

Dobrze wykonane niecki basenów poliestrowych charakteryzują się gładką powierzchnią i trwałym kolorem folii basenowej.

Zaletą basenów poliestrowych jest ich łatwe utrzymanie w czystości podczas sezonu, ale także poza okresem użytkowania. Ten typ basenów odporny jest na działanie nawet bardzo niskich temperatur. Wystarczy przykryć je odpowiednią folią zabezpieczającą przed opadami atmosferycznymi.

Wszystkie niecki basenów poliestrowych posiadają gotowe otwory do montowania aparatury filtrującej, czyszczącej i ogrzewającej wodę, co zapewnia szczelność wszystkich połączeń. Niecki mogą posiadać schodki lub półki ułatwiające wejście do basenu lub odpoczynek podczas intensywnego wypoczynku.
Baseny poliestrowe dorównują wytrzymałością tradycyjnym basenom murowanym, ale jednocześnie są znacznie tańsze, estetyczniejsze i szybsze w montażu.

Źródło: www.starpool-unipool.pl/budowa-basenu-ogrodowego

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.