Czaple. VW Sharan uderzył w przepust i dachował - nie żyje 39-letni mężczyzna

piątek, 7 lipca 2017 r., 18:20
fot. AL

Trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyny tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło w piątkowe popołudnie w Czaplach (gm. Żukowo). VW Sharan, którym podróżowało dwóch mężczyzn, uderzył w przepust drogowy i dachował. Kierowca zginął na miejscu, pasażer został ranny.

Do zdarzenia doszło po godzinie 17. w Czaplach.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący VW Sharanem 39-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu gdańskiego, z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na prawe pobocze, a następnie dachował. Kierowca wyleciał przez przednią szybę. Mimo podjętej reanimacji, nie udało się go uratować. Zginął na miejscu. Pasażer pojazdu z ogólnymi potłuczeniami ciała trafił do szpitala - informuje rzecznik kartuskiej policji, Jarosława Krefta.

Jak dodaje, pasażer znajdował się pod wpływem alkoholu. To, czy kierowca był trzeźwy, wyjaśnia dalsze badania i sekcja zwłok.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Leźno, OSP Banino, JRG Kartuzy oraz zespół ratownictwa medycznego.

Na miejscu nadal pracują strażacy, policjanci, prokurator i lekarz medycyny sądowej.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.