Żukowo. Renault uderzyło w słup i dachowało - jedna osoba nie żyje, dwie są ranne

sobota, 8 lipca 2017 r., 03:33
fot. AL

Do kolejnego tragicznego wypadku doszło w powiecie kartuskim. Na trasie Żukowo-Miszewo renault wypadło z trasy, wjechało do rowu, następnie uderzyło w słup energetyczny i dachowało. Wskutek zdarzenia śmierć na miejscu poniósł mężczyzna. Dwie kolejne osoby zostały ranne.

Tragicznie rozpoczął się weekend na drogach powiatu kartuskiego, na których w ciągu doby doszło do kolejnego już wypadku śmiertelnego. W sobotę około godziny 2. na K20 na odcinku między Żukowem a Miszewem kierujący renault scenic z wyjaśnianych obecnie przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał do rowu, skasował słup energetyczny i dachował.

Jak informuje mł. asp. Marcin Megier, kierujący działaniami ratowniczymi, samochodem podróżowały trzy osoby - obywatele Ukrainy. Dwie z nich wskutek doznanych obrażeń trafiły do szpitala, w tym jedna została przetransportowana do placówki w Gdańsku. Trzeci z mężczyzn poniósł śmierć na miejscu.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Żukowo, JRG Kartuzy oraz zespoły ratownictwa medycznego.

Na miejscu trwają czynności zmierzające do wyjaśnienie okoliczności i przyczyny wypadku.

Dodajmy, że w piątkowe popołudnie w Czaplach VW Sharan uderzył w przepust drogowy i dachował. Kierujący nim mężczyzna wypadł przez przednią szybę. Poniósł śmierć na miejscu. Pasażer z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Zaledwie dwie godziny później w Sierakowicach doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Wskutek wypadku do szpitala trafiły cztery osoby, w tym matka z dzieckiem. W zdarzeniu interweniowała także załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.