Święto organizacji pozarządowych na Dniach Powiatu Kartuskiego

sobota, 8 lipca 2017 r., 18:19
fot. AL

Festiwal ludzie dla ludzi - pod takim hasłem po raz drugi w Kartuzach zorganizowano targi organizacji pozarządowych. Wydarzenie towarzyszyło obchodom Dni Powiatu Kartuskiego. Było okazją do tego, by mieszkańcy regionu zapoznali się z działalnością tych, którzy tak bardzo angażują się w pracę na rzecz lokalnej społeczności.

W powiecie kartuskim działa ponad 400 stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. Zajmują się różnymi obszarami działalności począwszy od upowszechniania kultury fizycznej i sportu, poprzez szeroko rozumianą działalność na rzecz społeczności lokalnych, rozwoju wsi czy sołectwa, a na kulturze, zdrowiu i wsparciu osób niepełnosprawnych i seniorów skończywszy.

Sobotnie targi były doskonałą okazją, by poznać przedstawicieli wielu z nich m.in. członkinie kół gospodyń wiejskich, organizacje działające na rzecz środowiska czy kultury.

- W targach uczestniczymy właściwie od początku. To bardzo fajna inicjatywa. Warto pokazać się, promować to co się robi. Hasło "Ludzie dla ludzi" na idealnie odpowiada temu, co robimy, bo działamy na rzecz innych. Wszystko, co robimy jest adresowane do tych, którzy lubią nasze specjały, występy, inicjatywy, jakich się podejmujemy. Na naszym stoisku częstujemy gości m.in. ciastami, szmurowaną kapustą i waflami dla dzieci - mówi Maria Birr, prezes Stowarzyszenia Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej.

Chętni mieli okazję m.in. zebrać informacje na temat tego, jakie są sposoby rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych, o udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz o tym jak zostać wolontariuszem. Mogli poznać prawa pacjenta i skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych.

Festiwalowi towarzyszyła giełda książek używanych. Chętni przynieść z sobą mogli książki, które zalegają na półkach i wymienić je na inne tytuły. Wiele osób skorzystało też z warsztatów twórczych z malarstwa i zdobnictwa.

Targi trwały do godz. 19, potem uczestnicy obchodów Dni Powiatu Kartuskiego oddać się mogli zabawie na koncertach z gwiazdami.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.