III Mistrzostwa Kaszub w Wyścigach na Rowerkach Wodnych

niedziela, 9 lipca 2017 r., 16:01
fot. AL

W niedzielne popołudnie nad jeziorem Ostrzyckim rozegrano III Mistrzostwa Kaszub w Wyścigach na Rowerkach Wodnych. W sumie w imprezie skierowanej do miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu wystartowały 34 załogi w trzech kategoriach.

Niedzielne popołudnie w Ostrzycach upłynęło pod znakiem sportowej rywalizacji, a przede wszystkim dobrej zabawy. Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, Klub Sportowy Stolem, Centrum Rekreacji "U Stolema" i Stowarzyszenie "Przyjazna Wieś Kaszubska" w Somoninie już po raz trzeci zaprosiło miłośników sportowych wodnych do wzięcia udział w Mistrzostwach Kaszub w Wyścigach na Rowerkach Wodnych.

W tym roku wyzwanie podjęły 34 załogi, które zmierzyły się w trzech kategoriach: dorośli, rodzeństwo, rodzic z dzieckiem i open. Dodatkowo przeprowadzono wyścig specjalny, w którym wystartowały teamy ratowników, policjantów, strażaków i mediów. W tej konkurencji najlepsi okazali się ratownicy.

O zwycięstwie decydował czas pokonania wyznaczonej trasy. Uczestników imprezy oceniali sędziowie: Marcin Kloska oraz Maciej Maćkowiak. Dla najlepszych przygotowano puchary oraz nagrody pieniężne.

Wyniki III Mistrzostw Kaszub w Wyścigach na Rowerkach Wodnych:

Kategoria dorośli:
1. miejsce - Marcin Plicht i Błażej Szymichowski
2. miejsce - Sebastian Siudak i Artur Siudak
3. miejsce - Andrzej Szwichtenberg i Julia Stefańska

Kategoria rodzeństwo:
1. miejsce - Martyna Miryn i Jakub Świeca
2. miejsce - Nikodem Formela i Maciej Kur
3. miejsce - Bartosz i Jakub Kowalscy

Kategoria rodzic z dzieckiem:
1. miejsce - Sebastian Siudak i Maja Siudak
2. miejsce - Hubert Miller i Karol Miller
3. miejsce - Andrzej Brylowski i Patryk Brylowski

Kategoria open:
1. miejsce - Ewa Stachura i Petra Stachura
2. miejsce - Iwona Bruna-Szulkowska i Katarzyna Kutniewska
3. miejsce - Sylwester Napientek i Kordian Napientek

Kategoria specjalna:
1. miejsce - ratownicy
2. miejsce - media
3. miejsce - policja
4. miejsce - strażacy

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.