XIV Wielka Parada Bryczek i Wozów

niedziela, 9 lipca 2017 r., 16:35
fot. AL

W niedzielne popołudnie odbyła się XIV Wielka Parada Bryczek i Wozów. Tym samym ulicami Szymbarka przejechało kilkadziesiąt bryczek konnych oraz pojazdów napędzanych końmi mechanicznymi. Po powrocie na miejsce imprezy między innymi rozegrano VIII Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej w jeździe na oklep i wyścig bryczek.

Z roku na rok parada bryczek i wozów nabiera rozpędu. W niedzielę szymbarskie ulice poza bryczkami i wozami konnymi, przemierzały także motocykle i przykuwające wzrok samochody retro. Uczestnicy parady tradycyjnie zawitali do Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Po tej wycieczce wszyscy wrócili na stadion, aby rozpocząć wspólne biesiadowanie.

W programie poza VIII Mistrzostwami Szwajcarii Kaszubskiej w jeździe na oklep i wyścigiem bryczek, znalazły się także takie pozycja, jak: występy zespołów folklorystycznych, kaszubskiego kabaretu Purtce, czy atrakcje dla dzieci: wesołe miasteczko, kucyki, konkursy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.