Wakacje wynajętym autem - czy warto?

poniedziałek, 10 lipca 2017 r., 10:09
fot. nadesłane

Nikogo już nie dziwią wypożyczalnie samochodów. Korzystają z nich zarówno osoby prywatne, jak i coraz częściej firmy. Taka forma cieszy się coraz większą popularnością wśród osób, które podczas wakacji chcą zobaczyć coś więcej niż tylko złotą plażę i błękitne morze.

Kto najczęściej decyduje się na wynajem auta na wakacje?

Oczywiście największą grupą klientów wypożyczalni samochodów są osoby, które nie posiadają własnego pojazdu. Na co dzień własny samochód jest im niepotrzebny, a kupowanie na okres 2 tygodni jest całkowicie nieopłacalne.

Drugą dużą grupę stanowią klienci, którzy co prawda mają swoje auto, ale uznali, że znacznie bardziej opłacalne jest wynajęcie auta w kraju docelowym. Kilkusetkilometrową trasę pokonują samolotem, ale samochód potrzebny jest im do zwiedzania danego regionu. To daje dużą swobodę wyboru miejsc i zwiększa komfort pobytu. Wiele wypożyczalni działa na zasadzie sieci i ma swoich przedstawicieli nie tylko w różnych miastach, ale także państwach.

Częstymi klientami wypożyczalni są właściciele małych aut, które doskonale sprawdzają się na co dzień (zwłaszcza w dużych miastach), ale na wyjazdy rodzinne są stanowczo za małe.

Coraz częściej klienci wypożyczalni zainteresowani są busami osobowymi. Zorganizowanie wspólnych wakacji z przyjaciółmi wychodzi wtedy znacznie taniej. Wszystkie koszty rozkładają się na kilka osób. Samochód typu bus zapewnia także większy komfort podróży. Duży bagażnik pozawala na swobodne rozmieszczenie walizek i zabranie wszystkich potrzebnych rzeczy. Szerokie fotele zapewniają wygodne podróżowanie nawet przez kilka, kilkanaście godzin.

Kryteria wyboru wypożyczalni

Większość klientów kieruje się przede wszystkim kosztami i oczywiście jest to słuszne. Warto jednak porównać oferty bardziej dokładnie. Ten sam model samochodu w różnych cenach może oznaczać różne roczniki, różne silniki w samochodzie. W przypadku pierwszym ima starszy rocznik, tym większe prawdopodobieństwo niespodziewanej awarii. W przypadku drugim słabszy silnik może oznaczać kłopoty z pokonywaniem wysokich wzniesień, co jest bardzo denerwujące.

Przed wyborem konkretnej wypożyczalni warto także sprawdzić sieć placówek, im więcej tym lepiej. W razie awarii auta, samochód zastępczy zostanie dostarczony w najkrótszym czasie.

Najważniejsze są jednak opinie klientów, to oni dzielą się doświadczeniami ze współpracy z konkretną wypożyczalnią. Sposób załatwienia formalności, pomoc doradcy, szybkość realizacji zlecenia to podstawowe elementy.

Korzyści z wynajmu auta na wakacje

Niektóre z nich zostały wymienione już wcześniej, komfort jazdy, niezależność. Ta ostatnia jest szczególnie istotna. W przypadku przejazdów pociągiem czy autokarem czas dojazdu do miejsca docelowego jest znacznie dłuższy. Przymusowe postoje, posiłki w wyznaczonych lokalach nie tylko wydłużają czas, ale także ograniczają wybór. Podróż wynajętym samochodem pozwala na dostosowanie postojów do potrzeb pasażerów, dodatkowo mają swobodę wyboru lokali gastronomicznych i miejsc, które chcą zwiedzić.

Masz pytania dotyczące wynajmu aut? Zapytaj specjalistów z carson.auto.pl.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.