Sprawca śmiertelnego wypadku w Żukowie zatrzymany - był pijany

poniedziałek, 10 lipca 2017 r., 11:34
fot. archiwum/AL

Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miał kierujący Renault Scenic, które w nocy z piątku na sobotę skasowało słup energetyczny i dachowało na trasie Żukowo-Miszewo. Wskutek wypadku śmierć na miejscu poniósł 37-letni pasażer. Drugi trafił do szpitala w Gdańsku. Sprawca zdarzenia został zatrzymany, z uwagi jednak na doznane obrażenia, przebywa w szpitalu.

Jak informuje rzecznik kartuskiej policji, Jarosława Krefta, w związku ze śmiertelnym wypadkiem, do którego doszło w sobotnią noc, zatrzymano kierowcę pojazdu - 25-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna kierował pojazdem mimo iż wcześniej pił alkohol. W organizmie miał prawie dwa promile alkoholu. Z uwagi jednak na stan zdrowia, mężczyzna przebywa w kartuskim szpitalu.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło około godziny 2. w nocy na K20 na trasie Żukowo-Miszewo. Kierujący Renault Scenic jadąc od Żukowa w kierunku Miszewa stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, a następnie skasował słup energetyczny i dachował.

Samochodem podróżowały trzy osoby - obywatele Ukrainy. 37-letni pasażer poniósł śmierć na miejscu. Drugi z pasażerów z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Gdańsku. Kierowca trafił do kartuskiej placówki medycznej.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.