Co w restauracji jest najważniejsze?

poniedziałek, 10 lipca 2017 r., 13:52
fot. nadesłane

Chodząc po różnego rodzaju lokalach jako klienci, mamy zupełnie inne wyobrażenia o działalności restauracji niż w momencie, gdy mamy swój własny gastronomiczny biznes. W dużej mierze klient ocenia miejsce na podstawie pierwszego wrażenia. To właśnie wyposażenie lokalu wpływa na to, jaki profil nasza restauracja będzie mieć. Inaczej urządzimy miejsce dedykowane klientom biznesowymi, inaczej przestrzeń na rodzinne obiady czy uroczystości, a jeszcze inaczej lokal, w którym będą potykać się grupki znajomych.

Co jest w lokalu najważniejsze?

Powiedzielibyśmy, że oczywiście jedzenie i atmosfera, ale w ogromnej mierze klimat wnętrza będzie tworzyć jego wyposażenie, które klient widzi na pierwszy rzut oka. Czyli stoły, krzesła, dekoracje, zastawę oraz oświetlenie. To w dużej mierze od tego zależy, czy klient u nas zostanie. Pierwsze wrażenie oczywiście zostaje podkreślone przez wygląd karty menu. To dopiero wstęp do tego, co jest najważniejsze, czyli jedzenia.

Z punktu widzenia klienta najważniejsze elementy wyposażenia są widoczne na pierwszy rzut oka. Z perspektywy właściciela lokalu, personelu i obsługi serce restauracji jest w kuchni. Odpowiedni sprzęt z www.gastroprodukt.pl pomoże stworzyć kuchnię, w której można przygotować najlepsze potrawy z wyselekcjonowanych produktów. W zależności od specyfiki prowadzonej działalności będziemy potrzebować różnych urządzeń, ale niektóre z nich, w tym profesjonalne meble ze stali nierdzewnej, są elementami obowiązkowymi.

Kuchnia w pełni wyposażona

Kuchnię powinniśmy dostosować do wybranego menu. Zapewne będziemy potrzebować wysokiej klasy piekarnika, jeśli chcemy podawać potrawy gorące. Lokal, który postawił na zimne zakąski, zaopatrzy się w odpowiednie systemy chłodnicze. Dodatkowo możemy potrzebować i ekspresu do kawy, i szatkownicy, i szeregu garnków, a może urządzeń do produkcji lodów. Z całej palety różnych sprzętów bez problemu znaleźć można te dedykowane naszej kuchni.

Kupując sprzęt, koniecznie trzeba pamiętać o tym, by miał on odpowiednie atesty i spełniał dość wyśrubowane normy. Po pierwsze pozwoli to bez problemów przygotowywać jedzenie, po drugie umożliwi otrzymanie wszystkich niezbędnych pozwoleń na otwarcie i prowadzenia działalności. Normy stawiane są również przed lokalem, który wynajmujemy lub kupujemy. Musi być dostosowany do prowadzania działalności gastronomicznej, mieć odpowiednią wentylację, ilość toalet i przestrzeni dla gości, i dla personelu.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.