Burze nad Kaszubami - wydano ostrzeżenia. Sprawdź prognozę

poniedziałek, 10 lipca 2017 r., 18:49
fot. internet/materiały IMiGW

W poniedziałkowy wieczór i nocą nad Kaszubami, tak jak i nad całą Polską przejdą burze o różnym natężeniu. Województwo pomorskie obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia, warto zachować szczególną ostrożność.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, strefa burz przemieszcza się z południowego zachodu na północny wschód województwa. Burzom mogą towarzyszyć lokalnie opady deszczu do 30 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h.

- Strefa burz na linii Łeba-Kościerzyna-Kwidzyn przemieszcza się w kierunku północno-wschodnim. Do godziny 17.30 zanotowano opad wielkości około 16 mm w Niezabyszewie, na stacji w Chojnicach spadło 14 mm w ciągu 20 minut. Miejscami występują opady gradu - informuje IMiGW.

IMiGW wydało ostrzeżenie I stopnia. Zgodnie z jego treścią, przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

- W najbliższym czasie burze miejscami występować będą na południowo-zachodnią, zachodnią środkową i północną częścią kraju. Miejscami mogą towarzyszyć im silne zjawiska, punktowo możliwe są porywy nieco powyżej 90 km/h, opady deszczu do około 30 mm oraz opady gradu do około 3 cm - przeczytać możemy w komunikacie wydanym przed godziną 18 na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.