Zalania i podtopienia - strażacy walczyli ze skutkami ulewy

poniedziałek, 10 lipca 2017 r., 20:25
fot. archiwum

Burza i ulewa dała się we znaki mieszkańcom powiatu. Zalane ulice, place, posesje - to tylko niektóre skutki ulewnych deszczy, z którymi walczyli strażacy. Łącznie w związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi odnotowali 20 interwencji.

Strażacy z powiatu kartuskiego mają pełne ręce roboty w związku z ulewnymi deszczami. Do tej pory odnotowali blisko 20 interwencji. Głównie związane są one z zalaniami i podtopieniami. W Węsiorach woda z przepełnionych zbiorników retencyjnych zalała pola, w Kartuzach woda wdarła się do budynku mieszkalnego. Najwięcej szkód pogoda wyrządziła na terenie gmin Sulęczyno, Żukowo i Kartuzy.

Wciąż napływają jednak nowe zgłoszenia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia, a co za tym idzie przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Zaleca się więc szczególną ostrożność.

Aktualizacja - wtorek

W związku z poniedziałkowymi burzami i ulewami strażacy odnotowali 20 interwencji. Najwięcej, bo aż dwunastokrotnie strażacy walczyli ze skutkami intensywnych opadów na terenie gminy Żukowo. W gminach Sulęczyno i Kartuzy interweniowano trzykrotnie, natomiast na terenie gmin Stężyca i Sierakowice odnotowano po jednej interwencji.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.