Urządzasz pokój dla dziecka? Sprawdź, co powinno się w nim znaleźć

wtorek, 11 lipca 2017 r., 10:34
fot. nadesłane

Zagospodarowanie przestrzeni, która będzie bezpieczna i funkcjonalna dla najmłodszego członka rodziny wcale nie jest tak prostym zadaniem, jakby się z pozoru mogło wydawać. Musimy wcielić się w postać dziecka i przypomnieć sobie, co jest nam niezbędne do życia i choćby na jakiej wysokości umieścić półki. Wyposażając pokój malucha musisz mieć na uwadze jego wiek i wzrost, gdyż to będzie kluczowe do umieszczenia w nim wszystkich najpotrzebniejszych mu w danej chwili mebli.

Wygodne łóżko na lata

Gdy nasze dziecko już nieco podrośnie, że będzie mogło spać w normalnym łóżku to znak dla Ciebie, że najwyższa pora urządzić mu własny pokój (jeśli jeszcze takowego nie ma). Łóżko powinno być dostosowane do aktualnego wzrostu dziecka, a przy tym nieco większe, żeby w najbliższym czasie nie zaszła konieczność jego wymiany. Prócz wielkości łóżka ważna jest także twardość materaca. Bierz pod uwagę, że to jak Twoje dziecko siedzi i śpi wpływa na jego kręgosłup i może przyczynić się do powstania was postawy. Ciekawe i solidne łóżka znajdziesz na stronie mebledospania.pl. Znajdujący się tam asortyment z pewnością spełni oczekiwania zarówno Twoje, jak i Twojego dziecka. Zaletą zamawiania przez internet jest możliwość zlecenia dostawy do domu, dzięki czemu nie musimy przejmować się tym, jak przetransportujemy mebel ze sklepu do miejsca zamieszkania.

Ergonomiczne miejsce do pracy

To oczywiste, że dzieci w wieku szkolnym potrzebują mieć w pokoju fotel i biurko, przy którym będą mogły odrabiać zadane w szkole lekcje i zgłębiać tajniki wiedzy. Bez względu jednak na wiek, każde dziecko potrzebuje krzesełka i stolika, przy którym będzie mogło bawić się, grać i rozwijać swoje umiejętności. Podobnie jak w przypadku łóżka, oba te elementy muszą być odpowiednio dobrane do aktualnego wzrostu dziecka. Nieumiejętny dobór wielkości mebli może przyczynić się do problemów ze zdrowiem, miej to na uwadze.

Półki i kartony do przechowywania

Dzieci muszą mieć gdzie przechowywać swoje szpargały. Dobrym rozwiązaniem jest zakup kartonowych lub plastikowych pudełek, do których będą mogły wrzucić wszystkie swoje zabawki. Przedmioty staną się niewidoczne dla oczu i nie będą przyczyniać się do powstawania w pokoju bałaganu, a do tego zamknięte wieczkiem pudełka będą doskonałą ozdobą pomieszczenia. Wybór regałów z dużą ilością półek i komód posiadających mnóstwo szuflad, przyczyni się do nauczenia dziecka porządku i samodzielności.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.