Włamywali się do salonów gier i kradli. Są w rękach policji

czwartek, 13 lipca 2017 r., 10:43
fot. internet/KPP Kartuzy

Kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności grozi 19-letniej kobiecie i 30-letniemu mężczyźnie, których zatrzymali policjanci z Sierakowic. Włamywali się do salonów gier na terenie powiatu kartuskiego i sąsiednich. Łącznie usłyszeli prawie 40 zarzutów.

Mieszkańcy gminy Sierakowice - 30-latek i 19-latka włamywali się do salonów gier w powiecie kartuskim i sąsiednich. Ich łupem padały pieniądze. Okradali lub niszczyli maszyny w salonach. Sprawą zajęli się policjanci kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Ustalili, kim mogą być sprawcy.

W poniedziałek nad ranem podejrzanych na gorącym uczynku złapali policjanci z Sierakowic. Zatrzymali parę w momencie, gdy przebywała w jednym z salonów gier w Sierakowicach.

Śledczy zebrali materiał dowodowy pozwalający na udowodnienie zatrzymanym popełnienia kilkunastu przestępstw. Mężczyzna usłyszał 20 zarzutów natomiast 19-latka - osiemnaście. Niebawem oboje staną przed sądem gdzie odpowiedzą m.in. za liczne kradzieże z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.