Weekend z koncertami gwiazd, teksańską zabawą, konkursem kapel weselnych i sianowskim odpustem

czwartek, 13 lipca 2017 r., 11:02
fot. MD-Z

Margaret, Szymon Wydra, Afterparty, Veegas - to gwiazdy, które w ten weekend wystąpią na koncertach odbywających się w powiecie kartuskim. W Przyjaźni odbędzie się doroczny wielki festyn, w Sierakowicach i Ostrzycach - Festiwal Kultury Łowieckiej. W niedzielę z kolei setki pielgrzymów przybędą do sianowskiego sanktuarium, gdzie odbędzie się Odpust Matki Boskiej Szkaplerznej. Sprawdź wszystkie propozycje i wybierz najlepszą dla siebie.

Piątek

Noc Teksańska w Kartuzach
W piątek w godz. 18-20 na terenie Kartuskiego Centrum Kultury odbędzie się rodzinna impreza pod hasłem "Noc z Teksasem". Do wspólnej zabawy zapraszają goszczący w Kartuzach mieszkańcy Teksasu. Rodowici Amerykanie odwiedzili Kaszuby po raz trzeci. Podczas spotkania, na które zapraszają całe rodziny królować będzie muzyka, tańce kowbojskie i różnego typu gry i zabawy. Będzie również poczęstunek. Wszystkie atrakcje będą darmowe.

Przegląd Zespołów Weselnych w Ostrzycach
W piątek o godz. 17.30 na parkingu w Ostrzycach rozpocznie się już po raz czwarty Przegląd Zespołów Weselnych. Dla zespołów to okazja, by pokazać się od jak najlepszej strony i zaprezentować swój repertuar, jaki wykonują podczas wesel i imprez biesiadnych. Przegląd ma formę konkursu. W 30-minutowym programie kapele prezentują swój styl muzyczny. Jury przyznaje nagrody najlepszym,a goście mogą tańczyć i biesiadować oraz wybrać swój najlepszy zespół. Przegląd poprowadzą Agnieszka Łukasik i Piotr Szyca. Impreza odbędzie się w ramach tzw. "Dwudniówki", łącząc się z Festiwalem Kultury Łowieckiej "Knieja", który odbędzie się 15 lipca w Ostrzycach i Sierakowicach.

Sobota

Letni spacer po Kartuzach
W czasie wakacji w każdą sobotę i niedzielę o godz. 15.30 na kartuskim Rynku rozpoczynać się będą spacery po Kartuzach, które poprowadzą przewodnicy Polskiej Organizacji Turystyczno-Krajoznawczej. Ich uczestnicy będą mieli okazję poznać historię miasta i jego zabytkowe obiekty, jak również dowiedzieć się o wszystkim tym, co dla Kartuz jest ważne. Przewodnik czekać będzie na osoby chętne na Rynku przy fontannie o godz. 15.30, planowany czas spaceru to ok. 90 minut. Powrót na Rynek i zakończenie zwiedzania jest przewidywane na godz. 17.00. Spacer jest bezpłatny i nie obowiązują na niego zapisy.

Festyn Przyjaźni
Sołectwo Przyjaźń zaprasza w sobotę o godz. 15.00 na boisko w Przyjaźni. Odbędzie się tam wielki festyn z koncertami gwiazd. Na uczestników czekać będzie całe mnóstwo atrakcji. O godz. 18 wystąpi grupa Bliza, po niej o godz. 19 zespół Veegas z takimi hitami jak "Plastikowa biedronka" czy "Lubię jeansy". O godz. 20 na scenie pojawi się Szymon Wydra i Carpe Diem. Na godz. 21.40 zaplanowano koncert Joanny Sakr, mieszkanki Chwaszczyna, która była uczestniczką półfinału DiscoStar 2017. O godz. 22 wystąpi After Party, natomiast o godz. 23.30 grupa Diadem. Zabawa przy muzyce ma potrwać do rana. Na terenie festynu na najmłodszych czekać będzie duży park rozrywki. Przewidziano także duże zaplecze gastronomiczne, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Festiwal Kultury Łowieckiej w Sierakowicach
W sobotę na terenie dwóch gmin w powiecie odbędzie się kolejna edycja Kniei, czyli Festiwalu Kultury Łowieckiej. W Sierakowicach wydarzenie to rozpocznie się już o godz. 10. Na terenie Zabytkowego Drewnianego Kościoła nastąpi uroczyste otwarcie imprezy i odbędą się XIII Kaszubski Przegląd Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej, Przegląd o "Fanfarę Żurawia" oraz III Kaszubski Konkurs Oceny Poroży Jeleni. O godz. 15.30 przy Ołtarzu Papieskim zbiorą się myśliwi, poczty sztandarowych i zespołów folklorystycznych, wręczone zostaną tam nagrody laureatom przeglądu i najlepsi wystąpią po raz kolejny. O godz. 16.00 odprawiona zostanie Msza Święta Hubertowska pod przewodnictwem Kapelana Myśliwych, Leśników i Rycerzy Diecezji Pelplińskiej - Księdza Andrzeja Kossa ze Śliwi. Od godz. 17 atrakcje czekać będą w Amfiteatrze Szerokowidze. W programie m.in. blok edukacyjny, kuchnia myśliwska, pokazy psów ras myśliwskich, wioska ziół i kwiatów, kacik przyrodniczy dla dzieci. Od godz. 20 na scenie prezentować się będą zespoły folklorystyczne, a gwiazdą wieczoru będzie Margaret.

Festiwal Kultury Łowieckiej w Ostrzycach
Festiwal równolegle będzie się odbywał w Ostrzycach. Tam rozpocznie się o godz. 14. W programie występy zespołów folklorystycznych, myśliwskich i orkiestry dętej, program artystyczny dla dzieci, pokazy pracy sokołów, blok edukacyjny i wieczorna zabawa z DJ'em.

Niedziela

Odpust w Sianowskim Sanktuarium
W niedzielę w Sanktuarium w Sianowie odbędą się uroczystości główne Wielkiego Odpustu. Do świątyni Matki Boskiej Królowej Kaszub przybędą tysiące pielgrzymów. O godz. 5.30 odbędą się Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 6 i 7.30 odprawione zostaną msze św. z kazaniem. Pielgrzymi będą witani od godz. 9. O godz. 11 różaniec przy ołtarzu polowym odmówi ojciec Jesse. Suma pontyfikalna pod przewodnictwem biskupa Ryszarda Kasyny. Po sumie w sanktuarium nastąpi przyjęcie do Bractwa Świętego Szkaplerza.

Rodzinny Piknik po Szlachecku
Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Sikorzyno zaprasza w niedzielę o godz. 15 na Piknik Rodzinny "po szlachecku", który odbędzie się na terenie dworku w Sikorzynie. W programie m.in. turniej krykieta o puchar dworu, konkurs wiedzy o Dworze Wybickich w Sikorzynie, konkurs na najsmaczniejsze ciasto, konkurs z wiedzy Pierwszej Księgi "Pana Tadeusza", muzyka na żywo i poczęstunek. Zgłoszenia do konkursów przyjmowane są do 15 lipca pod numerem telefonu 602 106 485.

Żukowskie Lato Muzyczne
W niedzielę o godz. 16 na dziedzińcu kościoła WNMP w Żukowie odbędzie się kolejna odsłona koncertu Żukowskiego Lata Muzycznego. Tym razem wystąpi zespół Labour Project z muzyką bałkańską, żydowską i klezmarską.

Muzyka Świata na Rynku w Kartuzach
W niedzielę o godz. 17 na kartuskim Rynku odbędzie się kolejny koncert z cyklu "Muzyka Świata". Tym razem wystąpi Felipe z Kolumbii.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.