Puzdrowo najpiękniejszą wsią gminy Sierakowice

piątek, 14 lipca 2017 r., 13:38
fot. internet/UG Sierakowice

Poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji konkursu "Piękna Wieś" w gminie Sierakowice. Tytuł najładniejszej miejscowości zdobyło prężnie rozwijające się Puzdrowo, natomiast w kategoriach najbardziej zadbanych zagród najwyżej oceniono - Marię Bigus i Violettę Sawko.

W gminie Sierakowice rozstrzygnięto pierwszy etap 24. edycji Konkursu Piękna Wieś Pomorska.

- Główną ideą konkursu jest ochrona i poprawa wartości krajobrazu przyrodniczego oraz kulturowego pomorskich wsi i jakości życia na wsi, a także podniesienie atrakcyjności wypoczynkowej obszarów wiejskich oraz aktywizacja i integracja społeczności lokalnej - podkreślają organizatorzy.

Konkurs organizowany jest w trzech etapach - gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Odbywa się w dwóch kategoriach - wsi i zagrody rolniczej. Gmina Sierakowice dodatkowo nagradza też kategorię zagród nierolniczych, te jednak, nie biorą udziału w dalszych etapach konkursu.

W tym roku do konkursu przystąpiło 11 właścicieli zagród rolniczych i tylu samo zagród nierolniczych, a także cztery wsie. Tytuł najpiękniejszej zdobyło Puzdrowo.

- Ogromnie cieszymy się z nagrody i jesteśmy dumni. W konkursie uczestniczyliśmy po raz pierwszy, więc tym bardziej sprawia nam radość zwycięstwo. Puzdrowo szybko się rozwija i przybywa nam mieszkańców. Każdy stara się o to, by jego obejście ładnie się prezentowało i było zadbane. Mamy piękny park edukacyjny, a w przyszłości chcemy też zagospodarować jedną z gminnych działek na miejsce sołeckich spotkań i integracji - podkreśla sołtys wsi Wiesław Gafka.

Wyniki konkursu w kategoriach zagród:

Najpiękniejsze zagrody rolnicze:

I miejsce - Maria Bigus z Gowidlina
II miejsce - Sabina i Andrzej Krefta z Kamienickiego Młyna
III miejsce - Iwona i Jacek Wenta z Gowidlina

Wyróżnienia:
- Dorota i Wojciech Gosz z Kamienickiego Młyna
- Irena i Henryk Ramczyk z Ameryki

Najpiękniejsze zagrody nierolnicze:

I miejsce - Violetta Sawko z Kamienicy Królewskiej
II miejsce - Danuta Kłobukowska z Gowidlina
III miejsce - Hanna Płotka z Sierakowice

Wyróżnienia:
- Grażyna Neumiler z Kamienicy Królewskiej
- Teresa Formela z Gowidlina

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.