Na co uważać podczas zakupu mieszkania?

piątek, 14 lipca 2017 r., 22:58
fot. nadesłane

Zakup mieszkania lub domu od zawsze budzi wiele emocji. Wszystko dlatego, że w grę wchodzą na prawdę duże pieniądze, które wydaje się czasami tylko raz w życiu. Jeśli decydujemy się na zakup mieszkania nowego, wydaje się, że unikamy wielu niebezpieczeństw. Okazuje się jednak, że każdą, nawet najbardziej atrakcyjną i wpadającą w oko ofertę trzeba jednak dokładnie przeanalizować pod różnymi punktami. W porównaniu pomoże serwis Mapa Nieruchomości, w której zgromadzone zostały oferty mieszkań z całego kraju.

O witrynie

Mapa nieruchomości powstała z myślą o osobach, które lubią podejmować decyzje w zaciszu swojego domu. W serwisie umieszczane są regularnie najnowsze, aktualne oferty sprzedaży mieszkań z różnych miast. Wystarczy wybrać interesujący nas rodzaj nieruchomości spośród mieszkań, domów i apartamentów, a także miasto, w którym chcemy zamieszkać. Dzięki temu w jednym miejscu dokonujemy szybkiego przeglądu rynku i wiemy, które propozycje są godne bliższej uwagi.

Zalety rozwiązania

W serwisie Mapa Nieruchomości deweloperzy z różnych miast ogłaszają swoje najnowsze projekty. Dodatkowo, istnieje możliwość sprawdzenia inwestycji prowadzonych w obrębie danego miasta czy samej dzielnicy. Szukasz mieszkania na Warszawskim Ursusie? Nic prostszego - wejdź na stronę poświęconą inwestycjom na Ursusie i przejrzyj oferty wszystkich deweloperów.

Na stronie internetowej od razu po wybraniu miasta widzimy dostępne inwestycje. Portal podpowiada nam również gdzie kupowanych jest najwięcej mieszkań. Po wyborze konkretnej inwestycji od razu widzimy, ile mieszkań lub domów będzie dostępnych, jakie są ich metraże, układ, a także ceny. Dzięki temu od razu można zachować ofertę w pamięci lub ją odrzucić. Na dole znajdują się także wszystkie potrzebne informacje kontaktowe dzięki którym można umówić się na spotkanie z przedstawicielem dewelopera.

Najczęstsze niejasności

Decydując się na zakup mieszkania w nowym budownictwie trzeba wiedzieć, na co uważać. Może się bowiem okazać, że prezentowana przez dewelopera cena będzie niższa od rzeczywistej. Jak to możliwe? Niektórzy deweloperzy nie podają czarno na białym ile będą kosztować usługi dodatkowe, a także czy ich zakup jest konieczny. Mowa tu chociażby o opłacie za park przed domem czy miejsce parkingowe (nie tylko w hali garażowej, ale również coraz częściej zewnętrzne). Na stronach agregujących oferty mieszkań, całość ofert jest dokładnie opisana, dzięki czemu łatwo można uniknąć nieporozumień i niepotrzebnych rozczarowań.

Metraż

Niektóre osoby wykazują się pewną niestarannością gdy w grę wchodzą dane takie jak metraż mieszkania. Wydawać by się mogło, że 40 metrów kwadratowych w jednej inwestycji równać się będzie takiej samej wartości w innej. Owszem, na papierze będzie to tyle samo, jednak układ mieszkania może sprawić, że optycznie i użytkowo różnica będzie spora. Właśnie dlatego warto zawczasu zapoznać się z planem każdego mieszkania.

Ostatnie kroki

Gdy już spodoba nam się określona nieruchomość i jej okolica, warto dokładnie przyjrzeć się jej wykończeniu. O ile wewnątrz zazwyczaj nie obserwuje się znaczących niedociągnięć, na zewnątrz często okazuje się, że elementy klatek schodowych czy zewnętrznego wykończenia pozostawiają wiele do życzenia. W takim przypadku należy jeszcze raz zastanowić się nad wyborem pamiętając, że ofert jest na prawdę wiele.

Więcej informacji na www.mapanieruchomosci.pl

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.