Zabawa w kowbojskim stylu z Amerykanami

sobota, 15 lipca 2017 r., 11:28
fot. BK

Teksański klimat zapanował w piątkowy wieczór w Kartuskim Centrum Kultury. Były kowbojskie tańce, gry, konkursy i zabawy oraz pyszny poczęstunek. A wszystko we wspaniałej i radosnej atmosferze. Impreza pod hasłem "Noc z Teksasem" zakończyła trwające od poniedziałku półkolonie, prowadzone przez gości, którzy przybyli do Kartuz zza oceanu.

Około 200 dzieci od poniedziałku uczestniczyło w zajęciach i warsztatach w Kartuskim Centrum Kultury, które prowadzili teksańscy chrześcijanie baptyści. Goście zza oceanu przybyli na Kaszuby już po raz trzeci. W 2015 roku zorganizowali pierwsze zajęcia w zespole szkół na Os. Wybickiego, rok temu natomiast w Kartuskim Centrum Kultury. Teksańczykom tak spodobał się ten region, że w tym roku przybyli po raz kolejny. Kilkudziesięcioosobowa grupa z I Zboru Chrześcijan Baptystów w Allen w Teksasie, wraz z I Zborem Chrześcijan Baptystów z Gdańska i Kartuskim Centrum Kultury zorganizowała pięciodniowy wakacyjny klub dla dzieci i młodzieży.

Podczas zajęć dzieci uczyły się angielskiego, poznawały biblijne opowieści, uczestniczyły w warsztatach plastycznych i uprawiały sport. Klubowe spotkania zakończył wspólny wieczór w Kartuskim Centrum Kultury. Amerykańscy goście zaprosili kartuzian na imprezę w teksańskim klimacie. Było dużo muzyki country, kowbojskie tańce, zabawy, konkursy i pyszne smakołyki.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.