Trwa wielki Festyn Przyjaźni

sobota, 15 lipca 2017 r., 18:32
fot. MD-Z

W sobotnie popołudnie na boisku w Przyjaźni rozpoczął się wielki Festyn Przyjaźni. Popołudniowa odsłona imprezy upływała pod znakiem zabawy i konkursów. Wieczorem wystąpią gwiazdy. Podczas festynu wesprzeć można Pomorskie Hospicjum dla Dzieci i Milenkę z Żukowa.

Zabawa na Festynie Przyjaźni rozpoczęła się tuż po godzinie 15. Na początku zadbano w szczególności o najmłodszych uczestników imprezy. Na nich czekał kolorowy park rozrywki z dmuchańcami i trampolinami. Liczne konkursy, zabawy, wspólne tańce i malowanie twarzy przygotowali animatorzy z Dynamic Event.

Nieco starsi uczestnicy festynu mieli z kolei okazję zadbać o swoje zdrowie i na specjalnym stoisku sprawdzić poziom cukru oraz ciśnienie.

Festyn w Przyjaźni odbył się już po raz siódmy, jednak impreza w ostatnich dwóch latach bardzo się rozrosła i organizatorzy zaprosili kilku popularnych wykonawców. Przygotowania do festynu trwały ponad pół roku.

- Organizujemy nasz festyn od 2011 roku i wraz z radą sołecką pracowaliśmy nad tym, by sukcesywnie się rozrastał. Musieliśmy na to pozyskać większe środki, ale bardzo zależy nam na promocji naszej miejscowości. Dziś prawie każdy mieszkaniec powiatu kartuskiego wie o naszej imprezie. Spodziewamy się, że wieczorem pojawi się tutaj około sześciu tysięcy osób. Staramy się tak dobierać gwiazdy na naszej imprezie, by każdy znalazł coś dla siebie. Nie da się ukryć, że ludzie lubią najbardziej bawić się przy disco polo. Można dyskutować, czy to jest fajne czy niefajne, ale każdy przy tej muzyce chętnie się bawimy. My postanowiliśmy wzbogacić też nasz festyn o inne akcenty muzyczne, dlatego zaprosiliśmy Szymona Wydrę - opowiada sołtys Przyjaźni Krzysztof Krasowski.

Festyn miał też szczytne przesłanie. W jej trakcie chętni mogli wesprzeć Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, jak również pomóc małej Milence z Żukowa.

O godz. 18 rozpoczęła się koncertowa odsłona imprezy. Najpierw wystąpiła grupa Bliza. Po niej o godz. 19 zespół Veegas z takimi hitami jak "Plastikowa biedronka" czy "Lubię jeansy". O godz. 20 na scenie pojawi się Szymon Wydra i Carpe Diem. Na godz. 21.40 zaplanowano koncert Joanny Sakr, mieszkanki Chwaszczyna, która była uczestniczką półfinału DiscoStar 2017. O godz. 22 wystąpi After Party, natomiast o godz. 23.30 grupa Diadem.

Zdjęcia z koncertów można zobaczyć tutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.