Kistowo. Płonął pustostan

poniedziałek, 17 lipca 2017 r., 13:21
fot. nadesłane/OSP Sulęczyno

W niedzielny wieczór strażacy walczyli z pożarem, do którego doszło w nieużytkowanym budynku mieszkalnym w Kistowie (gm. Sulęczyno). Jako wstępną przyczynę podaje się zwarcie instalacji elektrycznej. Nie wyklucza się jednak również podpalenia.

W niedzielę po godzinie 21. dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o pożarze w Kistowie. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że ogniem objęty jest nieużytkowany budynek mieszkalny. Spaleniu uległa konstrukcja dachu oraz drewniany strop. Łącznie pożarem objęta była powierzchnia około 180 metrów kwadratowych. Straty wstępnie oszacowano na około 50.000 zł.

Jako przyczynę podaje się zwarcie instalacji elektrycznej. Nie wyklucza się również podpalenia.

W akcji gaśniczej, która trwała nieco ponad trzy godziny, wzięli udział strażacy z OSP Sulęczyno, OSP Kistowo oraz JRG Kartuzy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.