Zajechał drogę rowerzyście - 18-latek ukarany przez sąd

wtorek, 18 lipca 2017 r., 10:42
fot. archiwum

Grzywną w wysokości 600 zł ukarany został 18-letni kierujący fordem, który w połowie lutego na trasie Dzierżążno-Kartuzy o mały włos nie spowodował wypadku rowerzysty, któremu zajechał drogę. Nastolatek będzie musiał też ponieść koszty postępowania sądowego.

18-latek odpowiadał przed sądem za spowodowanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, Jarosława Krefta, nastoletni kierowca został ukarany karą grzywny w wysokości 600 zł oraz został obciążony kosztami procesu.

O braku wyobraźni i skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniu kierowcy forda informowaliśmy w połowie lutego. Jeden z naszych Czytelników nagrał bowiem wyczyn kierującego osobówką, który o mały włos nie spowodował wypadku rowerzysty na trasie Dzierżążno - Kartuzy. Kierujący fordem podjął manewr wyprzedzania rowerzysty. Podczas jego wykonywanie nie dość, że niemal zepchnął rowerzystę z drogi, to jeszcze zajechał mu drogę.

Po publikacji filmiku, sprawą zajęła się policja, która ustaliła właściciela pojazdu, a następnie kierowcę, który został nagrany przez innego uczestnika ruchu. Kierowcą pojazdu okazał się 18-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.